Začiatkom marca vyplávala na svetlo sveta informácia o obvinení mafiánskeho bosa skupiny piťovcov z vraždy bosa konkurenčného gangu Jána Takáča. Toho rozstrieľali v roku 2003 v Bratislave v jeho luxusnom terénnom aute. Táto informácia bola skutočne prelomová. Ondrejčáka totiž dovtedy vinili a odsúdili, "len" za menej závžnú trestnú činnosť ako sú vraždy.

Vražda bosa: Jána Takáča zavraždili za bieleho dňa.
Vražda bosa: Jána Takáča zavraždili za bieleho dňa.
Zdroj: archív

Krátko po prevalení správy o prelomení mlčania mafiánskeho bosa Ondrejčáka a jeho priznaní sa k vražde Takáča, na ktorej sa podieľal spolu s ďalšími členmi gangu, vyšiel týždenník PLUS 7 DNÍ s informáciou, že vražda bosa konkurenčnej skupiny nebude jediná, ktorú majú na rováši Piťo a jeho ľudia. Juraj Ondrejčák tak už dnes čelí obvineniu z vraždy s poradovým číslo 2 a 3.

Vražda číslo 2

Keď týždenník PLUS 7 DNÍ začiatkom mája napísal, že Juraj Ondrejčák stojí okrem vraždy Jána Takáča aj za likvidáciou albánskeho bosa Fadila Pasjača, bola táto informácia napísaná, len vo výpovediach členov mafiánskeho gangu aj samotného Piťa. Dnes je ale všetko čierne na bielom a v uznesení obvinenia číslo 2, ktoré má Ondrejčák na krku.

Vražda albánskeho bosa: Pokyn na jeho vraždu dal bos Piťo. Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu.
Vražda albánskeho bosa: Pokyn na jeho vraždu dal bos Piťo. Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu.
Zdroj: TV MARKÍZA

Poprava Fadiala Pasjača bola vôbec prvá vražda, ktorú na pokyn Ondrejčáka urobil jeho podriadený. Mafiánskeho bosa z Lamača si mal na túto likvidáciu objednať košický mafiánsky bos Dušan Borženský, prezývaný Borža.

Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu. Fadila Pasjača zastrelili v Košiciach vo februári 2000. Strelec na neho čakal pred domom, kde albánsky bos býval.

Prípad je aktuálne na súde, kde v stredu 26. apríla 2016 košický senát rozhodol o obnove konania v tejto veci. Keď senát obnovu odobril, vzneseniu obvinenia z vraždy Pasjača už nestálo nič v ceste. Ako samotný vykonávateľ tejto popravy je označený

a dnes už aj obvinený Piťov likvidátor Ľuboš Zelman prezývaný Zrzek

Piťov likvidátor: Ľuboš Zelman sa priznáva k piatim vraždám.
Piťov likvidátor: Ľuboš Zelman sa priznáva k piatim vraždám.
Zdroj: archív

Vražda číslo 3

S vraždou Albánca Fadila Pasjača súvisí likvidácia muža, na ktorej sa Ondrejčák dokonca osobne podieľal. Ide o vraždu Ľubomíra Velka, prezývaného Vlk. Tento muž bol členom gangu Borženského z Košíc.

Začiatkom mája, keď týždenník PLUS 7 DNÍ o tejto poprave informoval, bol Velk ešte zakopaný v ilegálnom hrobe neďaleko Bratislavy. Ondrejčáka spolu s ďalšími členmi gangu vozili na miesto vraždy, aby lokalizovali miesto, kde je zakopaný.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že Velka po týždňoch prekopávania označeného miesta policajti vykopali. A tak už dnes nestálo nič v ceste, aby Piťa obvinili aj z tretej vraždy v poradí.

Juraj Piťo Ondrejčák: Policajti ho po prelomení mlčania obvinili, už z tretej vraždy.
Juraj Piťo Ondrejčák: Policajti ho po prelomení mlčania obvinili, už z tretej vraždy.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/ archív

Zavraždený Ľubomír Velk usvedčoval v roku 2000 pred košickým súdom piťovca Ľubomíra Zelmana prezývaného Zrzek z vraždy Albánca Fadila Pasjača. Velk mal podľa vtedy medializovaných informácií sledovať Pasjača z okna bytu, kde býval, a informácie o jeho pohybe mal telefonovať strelcovi, ktorý na albánskeho bosa čakal ukrytý pri smetiakoch.

Ondrejčák, Šalaga a Zelman podľa našich informácii vylákali svedka Velka do Bratislavy a neďaleko hlavného mesta ho vraj priamo Ondrejčák uškrtil. Podľa zistení týždenníka PLUS 7 DNÍ potom Zelman ešte znetvoril Velkovi tvár náradím, ktorým predtým vykopali jamu a do ktorej potom hodili jeho pozostatky.

Ľubomír Velk bol vedný ako nezvestný od septembra 2000. Teraz všetko nasvedčuje tomu, že po dlhých šestnástich rokoch vraždu policajti objasnia a páchateľov z gangu piťovcov potrestajú.

Živý prenos zo súdu sledujte na facebookovom profile PLUS 7 DNÍ - dnes po 11.00.