Eduard a Róbert Diničovci tvorili v Bratislave známu bratskú mafiánsku dvojicu. Bosom skupiny, ktorá v najlepších časoch mala desiatky členov, bol Eduard. Ten bol na mafiánsku kariéru doslova predurčený. Karatista s čiernym pásom bol dokonca reprezentant Československa. Hneď po prevrate začal robiť vyhadzovača v prvom bratislavskom nočnom podniku. Vyznačoval sa agresivitou, ktorú si často vybíjal na ničnetušiacich hosťoch. Na Eduarda Diniča sa stačilo inak pozrieť, alebo sa mu jednoducho zapáčila partnerka jedného z hostí a problém bol na svete.

Netrvalo dlho, kým pochopil, že v Bratislave nemá konkurenciu, a tak začal ako jeden z prvých pýtať výpalné. Postupne začal skupovať podniky po Bratislave. Za sídlo skupiny diničovcov sa odjakživa považoval hotel Junior pri Štrkoveckom jazere. Tam si spravili diskotéku, erotický salón a nazvali to CKM. V tom čase mal už Eduard Dinič a jeho brat nehnuteľnosti po celej Bratislave v hodnote desiatok miliónov korún.

Dve popravy a bol koniec

V podsvetí sa traduje historka o tom, ako mafiánsky bos Eduard Dinič na jednej zo spoločenských akcii prefackal riaditeľa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu. Lexa sa vraj fackou od Diniča cítil byť verejne ponížený.

Konflikt sa mal stať tesne predtým, ako sa bos diničovcov dostal do sporu so sýkorovcami. Tí v tom čase silneli doslova zo dňa deň. Nový mafiánsky bos Róbert Lališ, ktorý sýkorovcov prevzal po vražde Miroslava Sýkoru, sa rozhodol svoju pozíciu v podsvetí ešte viac posilniť. Jediný, kto mu bol schopný konkurovať, boli Diničovci. Ortieľ smrti nad Eduardom Diničom bol tak vydaný.

Bos diničovcov, ktorý už v tom čase strácal silu, sa ešte pokúsil rozpredať svoje majetky. Ľudia, ktorí ho poznali, prezradili, že o príprave svojej popravy sa dozvedel a chcel utiecť do zahraničia. Nestihol. V máji 1998 sýkorovci na čele s Róbertom Lališom zakopali na Zlatých pieskoch pol metra do zeme pod betónové tvárnice asi 6 kíl trhaviny TNT a odpálili ju práve v čase keď tadiaľ Edurd Dinič prechádzal.

O štyri mesiace zastrelili aj Eduardovho brata Róberta. Osudnou sa mu stala pravidelná návšteva u svojej manželky, kam práve doviezol svoje dve dcéry. Sýkorovci si ho v októbri 1998 vyčíhali pred domom na Pribišovej ulici v Bratislave.

Na Róberta Diniča a jeho ochrankára spustili okolo ôsmej hodiny večer smrtiacu streľbu zo samopalu. Na mieste vypálili celkovo až 37 rán. Diničovho ochrankára zasiahli siedmimi ranami a brata nebohého bosa devätnástimi. Obaja boli namieste mŕtvi. Poprava Róberta Diniča znamenala úplný zánik Diničovho gangu.

Čítajte viac