Obávaní Mellovci pochádzali z dediny neďaleko Prievidze s názvom Veľká Lehôtka. Svoju kariéru mafiánov odštartovali ako vyhadzovači, ktorí sa začali pohybovať v blízkosti miestnych autičkárov. Jeden z nich bol Ladislav Šuhajda. Tvorili nerozlučnú trojicu. Šuhajda vedel zarobiť peniaze a Mellovci preto okolo neho radi pobehovali. Prišli si pri ňom na celkom slušný balík.

MAFIÁNSKI BRATIA MELLOVCI: „Požehnal

Boli to časy, keď okolie Prievidze a hornú Nitru kontroloval mafiánsky bos Peter Novotný, prezývaný Tiger. Mellovci spolu so Šuhajdom pre neho robili „vymáhačky“ a on s nimi zas obchody s autami. Neskôr však došlo medzi Novotným a Šuhajdom k nezhodám.

Mellovci černákovci

Z tohto sporu najviac vyťažili bratia Mellovci, ktorí sa spriahli s Mikulášom Černákom a spolu s ním sa podieľali na vražde oboch niekdajších kumpánov. Černák pozíciu Mellovcov využil na ovládnutie hornej Nitry.

Po likvidácii oboch mužov Mellovci prostredníctvom bezpečnostnej služby, ktorú ovládali černákovci, vyberali výpalné v celom okolí. Ako miestni bosovia, ktorí podliehali Černákovi, sa zúčastnili na viacerých vraždách. Nechýbali medzi nimi popravy bosa Petra Muszku, bosa Júliusa Tótha, bosa Petra Novotného, alias Tigra, ani likvidácia prednostu okresného úradu v Poprade Vladimíra Bachledu.

MAFIÁNSKI BRATIA MELLOVCI: „Požehnal
MAFIÁNSKI BRATIA MELLOVCI: „Požehnal

Z kamoša bonzák

Po rokoch sa však situácia zmenila a Ivan Mello bol jeden z prvých, ktorí začali po vzatí do väzby vypovedať proti Mikulášovi Černákovi. Po prepustení z väzby v roku 2002 mal Ivan Mello neďaleko Piešťan ťažkú autonehodu, pri ktorej zahynul. Jeho brat Karol však pokračoval v tom, čo rozbehol Ivan. Stal sa svedkom proti Černákovi, z čoho mu plynuli isté výhody.

MAFIÁNSKI BRATIA MELLOVCI: „Požehnal

Povráva sa, že je zamestnancom supertajného policajného útvaru s názvom Odbor zvláštnych operatívnych činností. Po zadržaní v Poľsku v roku 2010 ho v slovenskej väzbe udržali necelý mesiac. Pre chybu sudcu sa dostal na slobodu, aby už o pár týždňov utiekol do stredoamerického Belize, kde žije dodnes. Karol Mello je obvinený zo štyroch vrážd a obžalovaný v prípade vraždy ženy a dieťaťa v Moste pri Bratislave. Za žiadny skutok ho dosiaľ nikdy neodsúdili.

Čítajte viac

Viac o mafiánskych súrodeneckých dvojiciach sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ č. 31