Šéf skupiny Juraj Ondrejčák ponúkol objasnenie všetkých skutkov, ktoré jeho gang napáchal, výmenou za dvadsaťdva rokov väzenia. Piťo totiž veľmi dobre vie, že ak by tak neurobil, hrozilo by mu doživotie. Podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ má totiž tento muž zatiaľ na rováši štyri vraždy. V jednom prípade Piťo údajne vraždil dokonca vlastnými rukami, a to doslova a do písmena.

Spolu so svojim bosom začali hromadne vypovedať aj muži z obávaného gangu. Nechýba medzi nimi Piťov likvidátor Ľuboš Zelman, Ondrejčáková pravá ruka Matej Šalaga ani kandidát za poslanca bratislavskej mestskej časti Lamač a bývalý zástupca mestskej komisie Marek Orlík.

Matej Šalaga: Bol pravou rukou bosa Juraja Ondrejčáka. Spolu sa zúčastnili na viacerých vraždách a tiež prelomil svoje mlčanie. Foto: Archív

Kde sa to celé začalo?

Týždenník PLUS 7 DNÍ zistil, že úplne na začiatku vražedného vyčíňania bola objednávka vraždy bratov Mariána a Jána Štecovcov. Bolo to ešte v roku 1999, keď vraj tento pokyn vydal priamo Juraj Ondrejčák. Likvidáciu nariadil potom, ako sa Štecovci odmietli podriadiť vyberaniu výpalného a namiesto toho prišla do radov piťovcov informácia, že Štecovci chystajú vraždu Ondrejčáka.

Pokyn na likvidáciu Štecovcov však nikdy nebol splnený. Prekazila ho totiž hádka bratov s piťovcami v bratislavskom Irish Pube, po ktorej zostal mŕtvy Ján Štec a jeden úplne nevinný náhodný návštevník podniku. Ide o mediálne známy prípad dvojnásobnej vraždy, z ktorej pred pár týždňami obvinili Ľuboša Zelmana. Piťovi hrozí aj v mediálne známej streľby v Irish Pube obvinenie z prípravy vraždy.

Zvarždený Ján Štec: Streľba pri ktorej zahynul sa odohrala v roku 1999 v bratislavskom Irish Pube. Foto: Archív

Vraždili aj v Košiciach

Tesne pred vznesením obvinenia z vraždy Jurajovi Ondrejčákovi je aj prípad likvidácie albánskeho bosa Fadila Pasjača. Toto bola vôbec prvá vražda, ktorú na pokyn Ondrejčáka urobil jeho podriadený. Mafiánskeho bosa z Lamača si údajne na túto likvidáciu objednal košický mafiánsky bos Dušan Borženský, prezývaný Borža.

Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu. Fadila Pasjača zastrelili v Košiciach vo februári 2000. Strelec na neho čakal pred domom, kde albánsky bos býval. Prípad je aktuálne na súde, kde v stredu 26. apríla 2016 košický senát rozhodol o obnove konania v tejto veci.

Piťov likvidátor: Ľuboš Zelman sa priznáva k piatim vraždám.
Piťov likvidátor: Ľuboš Zelman sa priznáva k piatim vraždám.
Zdroj: archív

Ľuboš Zelman prezývaný Zrzek: Piťov likvidátor má zatiaľ na krku päť vrážd. Nechýba medzi nimi poprava albánskeho bosa Fadila Pasjča, dvojnásobná vražda v bratislavskom Irish Pube ani likvidácia svedka Ľubomíra Velka. Foto: Archív

V minulosti totiž súd oslobodil z tejto vraždy Ľuboša Zelmana, ktorý sa dnes k tejto poprave priznáva ako strelec a vykonávateľ. Po aktuálnom obnovení konania sa celý proces dostava na začiatok a stým sa očákava aj vznesenie obvinenia z tejto vraždy aj samotnému Ondrejčáka. Podľa našich informácii sa k Piťo k vydaniu pokynu na vraždu albánskeho bosa z Košíc aj sám priznáva.

Vražda albánskeho bosa: Pokyn na jeho vraždu dal bos Piťo. Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu.
Vražda albánskeho bosa: Pokyn na jeho vraždu dal bos Piťo. Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu.
Zdroj: TV Markíza

Vražda albánskeho bosa: Pokyn na jeho vraždu dal bos Piťo. Ondrejčák mal s Borženským dobré kamarátske vzťahy a ten chcel, aby Pasjača zlikvidovali, lebo vraj plánoval popravu Boržu. Foto: TV Markíza

Likvidácia svedka

Práve s vraždou Albánca Pasjača súvisí likvidácia muža, na ktorej sa Ondrejčák údajne osobne podieľal. Ide o vraždu Ľubomíra Velka, prezývaného Vlk. Tento muž bol členom Borženského gangu z Košíc. V kauze vraždy Albánca mal pred súdom usvedčovať z vraždy Zelmana, prezývaného Zrzek. Velk mal podľa vtedy medializovaných informácií sledovať Pasjača z okna bytu, kde býval, a informácie o jeho pohybe mal telefonovať strelcovi, ktorý na albánskeho bosa čakal ukrytý pri smetiakoch. Ondrejčák, Šalaga a Zelman získaných informácii vylákali svedka Velka do Bratislavy a neďaleko hlavného mesta ho vraj priamo Ondrejčák uškrtil.

Podľa zistení týždenníka PLUS 7 DNÍ potom Zelman ešte znetvoril Velkovi tvár náradím, ktorým predtým vykopali jamu a do ktorej potom hodili jeho pozostatky. Ľubomír Velk bol vedný ako nezvestný od septembra 2000. Teraz všetko nasvedčuje tomu, že po dlhých šestnástich rokoch vraždu policajti objasnia a páchateľov z gangu piťovcov potrestajú.