"Policajtom železničnej polície sa podarilo získať dôkazy a stotožniť muža, ktorý mal minulý rok, po slovnej potýčke fyzicky napadnúť mladú ženu a muža v regionálnom rýchliku z Bratislavy do Trnavy," hlásia muži zákona. Ako dodávajú, našli ho podľa lístka z futbalového zápasu.

Polícia začala konať na základe medializovaných informácií a takzvane „ex offo“ začala incident preverovať v spojitosti s trestným činom výtržníctva. "Na začiatku vyšetrovania nebola známa totožnosť ani obetí a ani podozrivých. Incident vo vlaku sa stal iba deň potom, ako došlo k vražde 2 ľudí v meste Bratislava, pred barom Tepláreň. Za účelom objasnenia celého priebehu incidentu, ale aj stotožnenia obetí a podozrivých osôb, zaistila polícia kamerové záznamy zo železničnej stanice v Trnave a krátko po incidente sme hľadali svedkov aj cez sociálne siete," vysvetľujú policajti.

Chcel znovu vystrieľať Tepláreň.

Informácie o tom, že útočníkom bol fanúšik belasých sa šírili po sociálnej sieti. "Nášho kamoša a kamošku včera vo vlaku RR 719 napadla skupina Slovanistov, ktorí šli domov zo zápasu európskej konferenčnej ligy v Bratislave. Asi desiati sedeli okolo našich známych a keď vystupovali, všimli si dúhovú stužku pripnutú na bunde. Jeden z nich zakričal, že pôjde znovu vystrieľať Tepláreň. Naša kamarátka odpovedala vulgarizmom. Jeden z nich jej v tom z otočky nasadil kopačku do tváre a letela k zemi," písala napríklad stránka Naše Slovensko. To, že by malo ísť o útok z nenávisti pre skutočnú alebo domnelú sexuálnu orientáciu sa vraj polícii zatiaľ nepodarilo preukázať. Tieto skutočnosti sú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.
Útočník tak čelí obvineniu z výtržníctva, že ktoré mu hrozia najviac tri roky z mrežami. Stíhaný je na slobode.

Ako na neho došli?

Policajti sa k totožnosti 29-ročného fanúšika Slovana zo Serede dopracovali aj napriek tomu, že nepoznali ani len totožnosť obetí. Vedeli však, že útočník mal byť na zápase medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Bazilej, ktorý sa konal v ten istý deň, ako došlo k útoku. "Na futbalovom zápase bolo vtedy vyše 13-tisíc fanúšikov," píše polícia a dodáva, že napriek tomu sa im podarilo muža stotožniť vďaka jeho lístku na zápas.

Aj obete našli muži zákona podľa lístku, tentokrát cestovného lístku na vlak. Obete potom pri rekognícii poznali podozrivého a polícia ho mohla obviniť.