Tip na článok

Manželka exposlanca Gauliedera pár hodín pred smútočným obradom: Toho muža na pohrebe nechceme!

Dnes popoludní sa príbuzní a priatelia rozlúčia s Františkom Gauliederom, ktorý tragicky zahynul za dosiaľ nevyjasnených okolností v sobotu 25. marca v skorých ranných hodinách.

Galéria k článku (3 fotografie )

„Moja rodina si neželá vašu prítomnosť na jeho poslednej ceste. Aby sme predišli nepríjemnostiam, dôrazne vás žiadam, aby ste sa ani náhodou nechceli ísť ukázať na túto udalosť. Svoje pokrivené a podlé charaktery si predvádzajte pri iných príležitostiach,” napísala v deň poslednej rozlúčky manželka zosnulého Františka Gauliedera v liste primátorovi Galanty Petrovi Paškovi, viceprimátorovi Zsoltovi Takácsovi a prednostovi mestského úradu Miroslavovi Psotovi. Vdova Zuzana Gauliederová a jej synovia Henrich a Richard si neželajú prítomnosť vrcholných predstaviteľov mesta na pohrebe svojho manžela a otca, exposlanca národnej rady a poslanca mestského zastupiteľstva v Galante Františka Gauliedera, ktorý bol tvrdým oponentom galantského primátora.

Predvolanie na súd

Krátko pred tragickou udalosťou prokurátor rozhodol, že Františka Gauliedera predvolajú na súd ako svedka v trestnej kauze machinácií vo verejnom obstarávaní, v ktorej sedí na lavici obžalovaných okrem iných aj primátor mesta Peter Paška.

„Jeho výpoveď bude veľmi zaujímavá. Predpokladám, že sa mu podarí hovoriť pravdu,“ vyjadril sa pohŕdavo po pojednávaní obžalovaný primátor Peter Paška pre regionálne periodikum Naša Nitra.

Paradoxne, v minulosti to bol práve František Gaulieder, ktorý Petrovi Paškovi pomohol riešiť problémy po tom, čo ho do krvi zmlátili jeho oponenti.

Vyhrážali sa mu

Týždeň pred smrťou pošta doručila obálku s údajne kompromitujúcimi fotografiami Františka Gauliedera. V dňoch po pojednávaní sa stal František Gaulieder terčom brutálnych vyhrážok, niekto mu hodil do dvora mŕtvu čiernu mačku a jeho priateľ, miestny poslanec, potvrdil, že neznámy muž mal Gauliederovi adresovať vyhrážku “skapeš, ty sviňa”.

V piatok popoludní sa prestal bez akéhokoľvek vysvetlenia hlásiť rodine, našlo sa len opustené auto. Polícia spustila pátraciu akciu, ani cvičený pes však od auta nezachytil stopu po nezvestnom mužovi. Jednou z verzií je aj to, že poslanca niekto mohol naložiť do iného auta. Jeho telo sa našlo vedľa železničnej trate až v sobotu nadránom o štvrtej hodine.

Prípad polícia vyšetruje ako trestný čin usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody.

Odporúčame tiež do vašej pozornosti

VIDEO Plus 7 Dní