Tip na článok
Kočner si môže prísť na pekný balík peňazí.

Markíza vracia úder: Takto reagovala na rozhodnutie súdu v 70 miliónovej kauze

TV Markízu nepotešilo nedávne rozhodnutie súdu. Sporné zmenky v hodnote 70 miliónov eur rozpútali jednu z káuz desaťročia v mediálnom svete

Galéria k článku (7 fotografií )
Iba mu blahoželala k päťdesiatke: Monika Beňová sa s ním videla podľa jej slov iba na oslave. Pred rokmi sa obaja uchádzali o post primátora.
Kočner si môže prísť na pekný balík peňazí.
Obsadenie Markízy: Marián Kočner zabral s ochrankou v roku 1998 súkromnú televíziu. Pavol Rusko sa vtedy bál o život.

Televízna spoločnosť Markíza-Slovakia podala v súvislosti so spornými zmenkami v celkovej hodnote 70 miliónov eur trestné oznámenie na Mariána Kočnera a Pavla Ruska za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Právny krok, ktorý sprevádza zmenkový spor na súde, oznámila televízia v pondelok prostredníctvom tlačovej správy.

Rusko priznal, že miliónové zmenky podpísal.
Rusko priznal, že miliónové zmenky podpísal.
MATEJ KALINA

Falšovanie?

Televízia je presvedčená, že existujú závažné dôvody domnievať sa, že Kočner a Rusko sa dopustili spáchania trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a trestného činu marenia spravodlivosti. K tomu malo dôjsť v súvislosti so zmenkami údajne podpísanými niekdajším štatutárom televízie Ruskom v roku 2001. Dnes sú vo vlastníctve Kočnerovej firmy Správa a inkaso zmeniek. Koncom apríla tohto roka Okresný súd Bratislava V jednom z prípadov rozhodol, že bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko a v druhom rade aj samotná televízna spoločnosť sú povinní preplatiť zmenku v hodnote 8,3 milióna eur spoločnosti Správa a inkaso zmeniek Mariána Kočnera. Toto rozhodnutie ešte nie je právoplatné, televízia už oznámila, že sa voči nemu odvolá.

VIDEO Plus 7 Dní