Vladimír Ongáľ, prezývaný Kocúr, mal 19 rokov, keď ho v roku 2001 našli mŕtveho pri nepoužívanom rekreačnom zariadení v Dargove v trebišovskom okrese. Bol celý dobitý a ako ukázala policajná pitva, podľahol niekoľkým silným úderom do hlavy tupým a hranatým predmetom. Krátko po vražde polícia obvinila z jeho vraždy Petra Slepčíka.

Zavraždený Ongáľ nebol hocikto v danom regióne. Šéf mafiánskej skupiny, ktorá vtedy ovládala Košice - Dušan Borženský s prezývkou Borža - bol totiž jeho švagrom. V čase tragédie bol však Borža vo väzbe. “Aj preto vravím, že si synov vrah, Slepčík, vymýšľal, kde by mohol posielať také odkazy,” vraví Anežka Ongáľová. 

Slepčík totiž rozprával, že Ongáľ naňho naliehal, nech vezme na seba Borženského obvinenie za smrť istého Albánca a preto sa večer pred vraždou pobili. “To je taký nezmysel,” vraví Ongáľová. Rozprávali sme sa s ňou mesiac po tom, ako na Slovensko po dvadsiatich dvoch rokoch na úteku policajti eskortovali z Írska Petra Slepčíka, muža obvineného z vraždy jej syna. 

“Jasné, že Slepčíka poznám. Tu bol ako strážna služba pred naším domom, ešte keď tu bol Dušan Borženský. Osobne som ho poznala,” vraví s tým, že snáď sa vrah konečne postaví pred spravodlivosť.  

“Čas smútok nevyrieši. Mám vystavenú synovu fotku, denne naňho pozerám,”
hovorí. Odložené má aj všetky jeho veci. Synova smrť podľa nej zasiahla rodinu nesmiernym spôsobom. Jej manžel to neuniesol. “Úplne ho to položilo, nechcel už žiť a pred sedemnástimi rokmi zomrel.”