Internety opäť zahltili „memečka“ Igora Matoviča. Premiér sa z toho teší: „Internety vyštengrované, môžme ísť spať. Bruu.“Čo opäť sériu vtipov na adresu premiéra inšpirovalo? Nič iné, ako ďalšia nádielka jeho statusov na sociálnych sieťach.

Krásny víkend, škoda ho nevyužiť na oddych, najlepšie v malebnom prostredí Vysokých Tatier. Matovičovi voliči to svojmu premiérovi veruže doprajú: „Oddýchnite si,“množili sa komentáre pod Matovičovu návštevu našich veľhôr. Viacerým tu však niečo nesedelo, hoci premiér si isto obúval svoje „matovičky“ známe zo stretnutia s diplomatom, zámerne. Presne tie isté „číňanky“ udreli do oko nejednému premiérovmu facebookovému „fanúšikovi“, v tomto do hôr?!

Tenisôčky moje

„Tenisôčky moje, čo strašný škandál spôsobili, dnes sa do hôr za odmenu pobrali... nech nezostanú zahanbené v kúte,“odfotil si Matovič najskôr nohy v plátenkách, ktoré ho mali doviesť až na Slavkovský štít. Stalo sa. Premiér sa na vrchole vydriapal ešte na zábradlie vyhliadky a v ladnej póze hodnej instagramovej influencerky sa s úsmevom odfotil v pozadí s krásnym výhľadom opäť. „Slovensko moje, otčina moja, krásna si ako raj, ako raj,“opísal svoje pocity.

Nie jedno oko potom nezostalo suché, no nie od dojatia, ale od internetových vtipov, ktorá sa začali šíriť ako huby po daždi. Matovič zjavne na správu svojho facebookového profilu nepotrebuje pomoc žiadneho odborníka na sociálne siete, lebo dosiahnuť tisíc komentárov pod jedným statusom je závideniahodný výkon.

Zbierku internetových vtipov Matoviča na Slavkovskom štíte si pozrite v GALÉRII

Infantilný podomový poisťovák

Pozrime sa, čo mu ľudia v komentároch odkazujú. Výber Matovičovej „trekingovej“ obuvi, mnohých zaskočil, alebo aj nie… „Cvičky matovičky sú najlepšia vec na svete, ale iba s rúškom v interiéroch,“myslí si Zuzana. „Mohli by ste ukazovať ako vypadá plán so 7 miliardami pre Slovensko. Tenisky máme, vieme ako vypadajú,“ komentoval Marek. „Igor, zjavne sa nevieš obuť ani do hôr ani do gala, ale našťastie je to nepodstatné a dúfam že v tom pre čo sme ťa volili nás nesklameš, potom ti tie topánky odpustíme,“odkazuje Matúš.

„Človeka, čo nevie spraviť správne rozhodnutie ani pri výbere obuvi ste si zvolili, aby rozhodoval o krajine,“odkázal Georgi. „Do hôr v číňanoch, do parlamentu vyzutý, statusy hodné chlapčiatka zo základky alebo infantilného podomového poisťováka,“prirovnala Nora. Podľa Martininej mienky, by sa tieto „tenisôčky“ mohli po čase pokojne vydražiť za peknú sumu na charitu. Možno sa Matovič inšpiruje… „Má tento ignorant horskú poistku?! Toto má byť príklad pre slovenský národy,“ pýta sa Roman. „Iba Česi a Igor sa môžu takto obuť na Slavkovský štít,“ napísal Tomáš. „A ja im želám veľa úspešných krokov,“ doplnila Mária.

„Existuje len jedno miesto, kam sú tieto topánky ešte menej vhodné ako na stretnutie s diplomatom – do hôr. Je super mať premiéra s takým „výborným“ úsudkom v každej oblasti života,“myslí si Andrej.

Ako to len pán premiér myslel

Podľa Miroslavy je vo veci, jediné, Matovičove statusy, proste obyčajný ľud nechápe: „Len samé hejty, koľko nenávisti je v ľuďoch. Len málokto pochopil, ako to pán premiér myslel.“Podľa Iva „konečne premiér, čo žije so Slovenskom ako jeho občan a nie korupčník, čo po víkendoch chľasce na večierkoch a tuneluje štát.“Podľa niektorých je fotka upravená, Abdolreza si myslí, že podrážky tenisiek sú až podozrivo biele. Iná fanúšička, by si zas na Matovičovom mieste poslal prihlášku do SND, lebo takých hercov veru málo máme.

Tak, či onak, „Igor, presne viem, aký zámer má táto foto. Teším sa na Zomri, pousmial sa Matej a Helena len dodala, že „keď už na Danka, taktom to znieť malo: Krásna raj ako moja raj si Slovensko otčima.“

Zbierku internetových vtipov Matoviča na Slavkovskom štíte si pozrite v GALÉRII