V zápale volebnej výhry Igor Matovič vyhlásil, že by si najradšej vybavil, aby mohol žiť úplne bez ochranky. Štyri mesiace po voľbách potrebuje bodygardov aj jeho manželka Pavlína.

Každý v inom aute

Bol pekný letný slnečný deň, Matovičovci sa vybrali do kostola. Premiér na jednom aute a jeho rodina na inej čiernej limuzíne s bratislavským evidenčným číslom a so šoférom. Kým Igor Matovič musí z titulu svojej funkcie s mužmi v čiernych oblekoch a tmavých okuliaroch počítať, jeho manželka Pavlína má ochranku pridelenú. No a vyzerá to tak, že prítomnosť mužov zákona za pätami jej nie je veľmi po vôli.

Prečo je Pavlína Matovičová v súčasnosti po prezidentke druhou najstráženejšou dámou krajiny?

Listy psychopata

Podľa našich informácií prišlo rodine viacero výhražných listov a predmetom ich útokov bola práve „pani premiérová“. Niektoré vyzerajú tak, že ich pisateľom je psychopat.

Obsah nevraživých riadkov vyhodnotili policajti z Úradu na ochranu verejných činiteľov a diplomatických misií ako taký závažný, že rodine Matovičovcov naordinovali zvýšenú ochranu. Okrem bratislavského čierneho auta, ktoré vídať pred domom,    trnavské policajné hliadky pravidelne brázdia ulicu, kde premiérova rodina žije.

Podľa bezpečnostného analytika Iva Samsona nie je ochrana rodinných príslušníkov tretieho najvyššieho ústavného činiteľa v štáte ničím výnimočným. „Ak hrozí nebezpečenstvo, štátne zložky majú povinnosť chrániť nielen premiéra, ale aj osoby žijúce s ním v domácnosti,“ vysvetľuje.

Len poslúchajú

Zdá sa teda, že svet predsedu vlády nie je „gombička“, ako si to Igor Matovič predstavoval krátko po volebnej noci.

„Neviem si predstaviť, že na dovolenke s rodinou budem mať stále niekoho za zadkom, hoci preto, že je tam kvôli tomu, aby ma chránil. Zo všetkého najviac si cením svoju slobodu,“ hovoril vtedy. Po štyroch mesiacoch vládnutia už Matovič vie, že keď je problém, musí ako premiér poslúchať.   

O ochranku totiž Matovičovci nežiadali.

„Situáciu vyhodnocuje Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, moja rodina sa prispôsobuje ich odporúčaniam,“povedal premiér pre PLUS 7 DNÍ.

Ministerstvo vnútra, pod ktoré Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií spadá, situáciu bližšie nekomentuje.

„O rozsahu poskytovania ochrany predsedu vlády a okruhu osôb, ktorých sa táto ochrana dotýka, ani o jej formách a dĺžke trvania nie je možné informovať, keďže sú predmetom utajovaných skutočností,“povedala stručne Petra Friese za ministerstvo vnútra.

FOTO Matovičovcov s ochrankou v pätách v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: