Bolo to koncom januára, keď sa vybrala partia kandidátov, poslancov a manžér hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti do Cannes. Na vilu exministra dopravy a financií prišli zalepiť plagáty s nápisom "Majetok Slovenskej republiky". Ich živé video malo na sociálnej sieti úspech.

Nie všetko však bolo také ružové a muži činu, ktorí sa vraj zorganizovali za jeden deň, v tej organizácii urobili aj isté chybičky. "Mali sme ´špičkové´ ubytko. Najskôr poslal Kristián prvý návrh na ubytko, myslím za 150 eur, parádne, apartmán. Za sve minúty prišiel, že nič z toho, že zadal zlý dátum. Tak vraj tu je nejaký iný, pre 9 ľudí, pomestíme sa. Keď sme však prišli na miesto, zistili sme, že mal maximálne 20 metrov štvorcových, tri kovové poschodové postele. Pripadalo nám to, ako keby niečo urobili z bývalej chodby. Navyše mal len malinké okienko, asi pol metra štvorcového. A to v tých 20 metroch bol aj kuchynka a sprchový kút s wc, takže si to predstavte. Normálne "showka". Myslím, že v tom apartmáne dva roky nik nebol a ani ďalšie dva roky tam nebude. Teda, ak sa nepomýli," zasmial sa nad výberom partie.  "Išlo nám o to, aby sme prespali, ale toto bol extrém. Taký japonský extrém," dodal líder OĽaNO.

 

Nuž, najbohatšia strana na Slovensku, ktorá nikdy nemíňala na svoj chod veľa financií zo štátneho príspevku, ušetrila. Celý výlet vraj vyšiel len na 1600 eur. OĽaNO po úspechu noci z 29. februára na 1. marca 2020 predbehlo v rebríčku najmajetnejších strán aj Smer. Za najbližšie štyri roky uvidí na svojich účtoch cinknúť vyše 20 miliónov. 

FOTOGRAFIE ubytovania, aké si v Cannes našli Obyčajní ľudia ako aj detaily mramoru a nádvoria vily Jána Počiatka si pozrite v GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: