Celoplošné testovanie na Slovensku bude mať ďalšie tri kolá. Pri tejto správe po tlačovke z rokovania Ústredného krízového štábu, v niektorých opäť vzkypela žlč, iní to zobrali ako holý fakt, ako sa naša vláda snaží bojovať proti šíreniu koronavírusu a priblížiť sa k oslobodzujúcej hranici 750, k čiže k číslu, ktoré predstavuje 7-dňový priemer nových prípadov nákazy, pri ktorom by sme si mohli dovoliť uvoľňovať opatrenia.

Korona advent

Podľa slov premiéra Igora Matoviča, Ústredný krízový štáb schválil ďalšie tri kolá testovania za použitia osem miliónov antigénových testov. A tak po dobrovoľne-nútených kolách celoplošného testovania budeme namiesto zapaľovania adventných sviečok doma, otužovať pri čakaní na ďalší z certifikátov o výsledku antigénového testu. „Určite tento víkend nestíhame. Reálne to vieme organizačne urobiť od 6. decembra, to sú vlastne tri víkendy do Vianoc, aby sme už na Vianoce ľudí nerušili a mohli sme mať ako tak normálne Vianoce,“ povedal Matovič.

Bližšie informácie o decembrových kolách testovania nám budú kompetentní, tak ako sme zvyknutí, dávkovať v najbližších dňoch. Čo ale premiér prezradil, priebeh testovania ovplyvní aj počasie. Prvé adventné alebo ak chcete mikulášske kolo, by malo byť celoplošné. Z toho sa zistí, aká je situácia v jednotlivých okresoch a potom bude ďalšie testovanie nasledovať v problematických mestách a obciach.

Anketa
Majú podľa vás zmysel ďalšie tri kolá testovania?

Bez poškodenia mozgu

Takže, ak ste si pri prvých celoplošných testovaniach nestihli spraviť selfie s paličkou v nose, budete mať šancu opäť v decembri. Veď nakoniec, svoj testovací suvenír nosí v saku aj samotný predseda vlády, sám to priznal na svojom Facebooku. Pamätáte si na tyčinku z testovacieho setu, ktorú ohýbal pred prvým kolom plošného testovania pred národom deklarujúc, že vám s ňou ozaj nikto nepoškodí mozog,

„V tomto saku nosím pamätnú paličku. Malú paličku, ktorú som pred mesiacom ukázal na tlačovke pri oznámení plošného testovania ... malú paličku, ktorú státisíce ľudí nenávidí. Malú paličku, ktorá tisíckam ľudí zachránila život ... len preto, že milióny ľudí sa rozhodlo tým ľuďom život zachrániť,“ poďakoval za nich Matovič národu, ktorý sa vzorne nechal otestovať, nie začipovať. Pod statusom sa samozrejme v pomere win-win ozývajú hlasy potenciálnych voličov.

„Žiadne tisícky ľudí by bez paličky nezomreli,“ odkázal Matovičovi v diskusii Milan s tým, aby nezavádzal a radšej počúval názory iných, trebárs Richarda Sulíka. „Je načase aj druhú dierku prečistiť. Benefit pre krajinu je veľký. Má niekto lepšie riešenie,“ pýta sa podpísaný Jan.

V proticovidovom ťažení podporil svojho straníckeho šéfa pod jeho statusom aj bývalý tenista a dnes poslanec Karol Kučera (OĽaNO): „Igor vydržať bude dobre, poďme to dať na tých 750.“

Bez handrkovania

„Možno aj dobrý plán testovania, sa stáva fraškou, a to kvôli všetkým tým handrkovaniam sa medzi vami,“ napísala Lubomira na margo vládnej komunikácie. „Bola som aj s deťmi 2 krát. Vždy negatívni. No čo z toho, keď ste ich i napriek tomu nepustil do školy,“„poďakovala“ Marcela za „odmenenie“ vládou za ústretovosť občanov.

„Myslím, že silnejší negatívny vzťah majú ľudia, k Vám, pán premiér, ako k tej paličke,“ vyslovil názor Ladislav. „Pán premiér, verím že robíte čo sa dá robiť v tejto ťažkej situácii,“ odkázala Mária, podľa ktorej, by sa však bolo lepšie vyhnúť prekáračkám na verejnosti. „Doteraz ma škrabe v nose, ale pôjdem znova,“ napísal Dominik.

FOTO Matovičovej paličky, ktorú má na pamiatku v GALÉRII

„Toto je nový spôsob otužovania. Postavíte sa v decembrovom mrazivom počasí na tri-štyri hodiny do radu na testovanie, aby ste mohli odísť s výsledkom negatívny domov, odkráčate pomalým krokom snehuliaka a budete radi, ak z toho neochoriete,“ dodal Slavomír.

Prečítajte si tiež: