Dvaja novozvolení poslanci v piatok sľub nezložili. Andrej Stančík (OĽaNO) je v 14-dňovej karanténe po tom, ako sa vrátil zo zahraničia. Volebná líderka OĽaNO Mária Šofranko sa ospravedlnila pre dlhodobé zdravotné problémy. 

"Presne 21.3. bol mesiac od mojej druhej operácie chrbtice. Poslanecký sľub som nemohla prísť zložiť, pretože by som ešte nezvládla cestu do Bratislavy. Pomaly rehabilitujem. Dnes som si mohla sadnúť 4 krát po 7 minút. Každým dňom pridávam minútu navyše. V apríli mám kontrolu, ktorá určí ďalší priebeh," opísala Šofranko svoj zdravotný stav.

Mandátu sa nevzdá

Kým predseda strany Za ľudí Andrej Kiska sa vzdal mandátu kvôli zdravotným problémom, arytmii srdca, Šofranko o tom vôbec nerozmýšľa. "O vzdaní sa mandátu neuvažujem, nechcem sklamať ľudí, ktorí mi dali hlas. Nesmierne si to vážim, ďakujem im zato a beriem to ako veľký záväzok. Nemôžem to vzdať teraz, keď prežívame veľmi ťažké časy a potrebujeme sa navzájom. Nemôžem myslieť na seba, myslím na tých, ktorí sa pre ostatných obetujú každý deň v práci. Chcem priložiť ruku k dielu, hneď ako to bude možné," dodala.

Vidí to na májovú schôdzu

V marci sa poslanci na riadnej parlamentnej schôdzi už pravdepodobne nestretnú a aprílovú schôdzu Mária Šofranko vynechá. V lete zvyčajne Národná rada nerokuje. Podarí sa Matovičovej poslankyni teda dostať do Bratislavy v júni alebo až na septembrové zasadnutie? "Zvažujem nástup do práce v máji, hlavné slovo pri rozhodovaní bude mať lekár. V prípade, že to nepovolí, budem pracovať na diaľku. Tým, že nastúpim neskôr, chcem byť aktívna aj počas prázdnin. Pracovať pre ľudí, zaujímať sa o ich starosti a verím, že časom aj radosti," povedala, ako si predstavuje výkon mandátu, za ktorý jej patrí odmena 5000 eur v hrubom.

FOTO Matovičovej jednotky Šofranko v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: