Birmovka, je katolícka sviatosť, na ktorej sa zvykne stretnúť celá rodina. Spolu s krstom a sviatosťou svätenia birmovania podľa katolíckej náuky vtláča do vnútra človeka nezrušiteľné znamenie.

Matovičova dcéra absolvovala birmovku v kostole v Harichovciach na východnom Slovensku, odkiaľ pochádza jeho manželka Pavlína. Matovičovci boli skvele naladení, slávnostne oblečení, ministrova manželka Pavlína rozdávala úsmevy na všetky strany. Kým mladšia dcéra sa nechcela fotiť, staršia zmizla krátko po tom, čo vystúpila z limuzíny a šla sa pripravovať na sviatosť. Matovič si rozumel aj s emeritným biskupom Andrejom Imrichom, s ktorým prehodil pár slov. 

Ale zas, nie je všetko úplne ideálne ani v Harichovciach. Matoviča tu nemajú všetci v láske.
“Tiež nám tu nasľuboval veci, ktoré sa nikdy nestali, napríklad sľúbil obchvat alebo prekládku cesty, ale nič z toho sa za dva roky neudialo,” povedal nám jeden z domácich. 

Takto teda strávil Igor Matovič víkend pred pondelkom 5. septembra, odkedy má Slovensko po demisii ministrov za SaS menšinovú vládu, energiu čerpal z rodinnej duchovnej udalosti.