Bola to láska a kto je otcom vyvoleného, neriešila. Poslankyňa OĽaNO a bývalá tenistka Romana Tabak prehovorila o svokrovi, ktorého hľadá Interpol. "Áno, je to pravda. Môj partner je synom Ľuboša Kosíka. Zoznámili sme sa v roku 2018 vo Francúzsku, avšak v tom čase som netušila aké je jeho rodinné pozadie," povedala Plus 7 dní.

Mladá zákonodarkyňa si mandát v parlamente vybojovala zo 44. miesta. "V čase, kedy som môjho partnera stretla som ani nemala žiadne politické ambície. Každopádne, s jeho otcom som sa v živote nestretla, ani som s ním nebola a ani nie som v kontakte," vysvetlila Tabak rodinnú situáciu.

28-ročná čerstvá mamička, ktorá pózuje na fotografiách aj s novým ministrom vnútra Romanom Mikulcom, vraví, že pomôcť s hľadaním Kosíka veľmi nevie. "Za predpokladu, ak by ma polícia oslovila, tak im rada zodpoviem na ich otázky. Avšak viem len toľko, čo bolo o ňom medializované,"povedala.

Vedel o zaujímavom človeku z okolia kandidátky líder Obyčajných Igor Matovič? Tabak hovorí, že áno: "Hnutie OĽaNO som upozornila o danej skutočnosti ešte pred ohlásením kandidátnej listiny v novembri a vzhľadom na to, že s p. Kosíkom nie som v kontakte, tak k mojej kandidatúre nemali výhrady." Strana spojenie Kosíkovcov s Romanou Tabak nekomentuje. Odkazuje len, že táto vec je súkromnou záležitosťou ich poslankyne.

Kto je Ľuboš Kosík

Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby, ktorý sa údajne v minulosti podieľal na zavlečení syna prezidenta Michala Kováča do zahraničia. Ale Ľuboša Kosíka hľadá Interpol pre úplne inú vec. Ešte v roku 2014 ho uznal súd za vinného za falšovanie zmeniek. Naparil mu 14 rokov za mrežami a pokutu stotisíc eur. Keď­že ju v danom termíne nezaplatil,   súd mu zvýšil trest o štyri roky. Do basy však nenastúpil. Ušiel. Ako neskôr prezradil, urobil tak vraj v obave o svoj život. Miestom jeho útočiska sa stalo africké Mali, kde ho v roku 2016 dokonca dolapili. Následne pobudol istý čas v tamojšej väznici, z ktorej ho predstavitelia Mali napokon prepustili. Na slobodu. Kosíka na Slovensko nevydali. On sa medzitým rozhodol podeliť s verejnosťou o rôzne tajomstvá. Z Afriky sa mu podarilo skontaktovať so slovenskými médiami a začal hovoriť. O únose prezidentovho syna, o pôsobení jednej z najnebezpečnejších zločineckých skupín na Slovensku, ktorú riadia bývalí príslušníci SIS či špeciálnych policajných jednotiek, o vražde známeho advokáta Ernesta Valka, ale tiež o vražde Róberta Remiáša.

Mohlo by vás zaujímať: