Aj bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar sa rád obklopoval ženami. Mnohí si dodnes pamätajú dve mená. Blažena Martinková, ktorú preslávilo označenie za „poradkyňu pre všetko“, a Anna Nagyová, ktorá ho sprevádzala aj na stretnutí s pápežom Jánom Pavlom II.

Martinková, ktorá sa amatérsky venovala opernému spevu, bola Mečiarova pravá ruka. Podľa jeho vlastných slov pre neho pracovala bez nároku na odmenu.

Čítajte viac:

Raketová kariéra Ficovej asistentky Troškovej: Je z nej hlavná štátna radkyňa!

Kedysi sa o nej Mečiar vyjadril takto: „Táto obdivuhodná žena urobila pre integráciu našej krajiny do Európskej únie viac než všetky koaličné strany dokopy. Patrí medzi tých málo ľudí, ktorí sú ochotní venovať svojej krajine všetko vrátane vlastných peňazí. Bolo by mi cťou, keby mohla pracovať aj v mojom budúcom kabinete.“

Martinková dopadla veľmi neslávne. Foto: archív

Nakoniec v žiadnej vláde neskončila. Jej príbeh, tak rýchlo úspešný, ukončili tragédie. V zlom psychickom stave, keď s rodinou utiekla do Rakúska, napadla nožom svojho syna a neskôr spáchala na psychiatrickej klinike samovraždu.

Čítajte viac:

Privatizér kúpeľov Martinka: Žena radila Mečiarovi, pobodala syna a obesila sa

Obrovský vplyv na premiéra mala kedysi aj Anna Nagyová. Na Úrade vlády pracovala skôr, ako sa tam dostal Mečiar. Ten jej absolútne veril a podľa komentátora Mariána Leška sa vyjadril, že „nemá jediného poradcu, ani ho mať nebude, že verí len pani Nagyovej, ktorá mu chodí o polnoci pripomenúť, že už je neskoro, a on aj tak pracuje do tretej, štvrtej rána“.

Iná úroveň: Kultivovaná, tak by sa dala charakterizovať Anna Nagyová, ďalšia zo žien, ktoré sa pohybovali v blízkosti Vladimíra Mečiara. Foto:

Keď spolupracovníci Mečiara žiadali, aby sa jej zbavil, údajne im povedal, že nemôže, lebo Anna Nagyová má vraj také informácie, že ho môže do 24 hodín zničiť. Špekulovalo sa, že majú bližší vzťah než pracovný.

Keď Nagyová sprevádzala Mečiara aj do Vatikánu, Ján Čarnogurský povedal, že považuje „za vrcholne nevkusné, ak predseda vlády navštívi Svätého Otca s frajerkou“. Neskôr sa údajne po roztržke ich vzťahy ukončili.

Politológ: Stáva sa...

A čo si o Troškovej kariérnom postupe myslí politológ Miroslav Kusý? Ako pravý džentlmen slečne Troškovej v prvom rada zagratuloval. Nuž a dodal, že čosi také býva dosť časté.

„Má to svoje označenie, ale radšej ho nepoužijem, že akým spôsobom sa dá rýchlo dostať do najvyšších pozícií. No je to ľudské a nedá sa tomu zabrániť ani v tých najlepších demokraciách. Tieto veci sa jednoducho stávajú, že sa dáma cez svoje vnady dostane na vysokú pozíciu. Čo si budeme zastierať, či kresliť nejako ináč. Je to tak.“