Práve pod jeho vedením boli spustené kontroly viacerých zákaziek ministerstva vnútra. Kontrolóri napríklad zistili, že pri zákazke týkajúcej sa manažovania utečencov z Ukrajiny rezort porušil zákon o verejnom obstarávaní a potvrdila to aj odvolacia Rada ÚVO. Inštitúcia takisto preverovala zákazku rezortu na stráženie Nemocnice svätého Michala. Tú získala firma Joseba, v ktorej pôsobí brat Romana Mikulca. Ministerstvo konania úradu spochybňovalo. Vtedajší šéf Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák kritiku odmietal.

Od novembra je však predsedom úradu Peter Kubovič. Na p­os­t ho nominovala Hegerova vláda ako jediného kandidáta. A to napriek tomu, že výberová komisia predtým odporučila navrhnúť za šéfa úradu aj Tomáša Lepieša. Obaja uchádzači na verejnom vypočutí získali rovnaký počet bodov. „Menšinový kabinet sa napokon rozhodol poslancom výber obmedziť len na Kuboviča. A to bez akéhokoľvek zrozumiteľného vysvetlenia,“ kritizovalo vládu Transparency International s tým, že vo výberovom procese prevážilo politické rozhodnutie.

Nové vedenie Úradu pre verejné obstarávanie, zdá sa, nemá problém s náhlym miliónovým nákupom vrtuľníka podľa rovnakého vzoru, ktoré tento úrad predtým kritizoval. Od kontrolórov sme sa snažili zistiť ich postoj k zákazke, ale naše otázky ostali bez odpovede.