Nelegálna migrácia je témou piatkových rozhovorov premiéra Eduarda Hegra, ministra vnútra Romana Mikulca a policajného prezidenta Štefana Hamrana s českou delegáciou v Prahe. Je otázka, kam sa podarí posunúť tému, na ktorú má každá strana dlhodobo iný názor. Pre ľudí znamenajú uzavreté hranice a prísne kontroly obrovské zdržania pri ceste do zahraničia, podľa Hamrana to efekt aj tak nemá:
“Každý migrant je v schengenskom priestore nevyhostiteľný a budeme si ho navzájom posúvať,” uviedol vo štvrtok pri návšteve Kútov v okrese Senica. Česko žiadalo od Slovenska plnenie readmisnej dohody, ktorou by sa utečenci vracali, Hamran s Mikulcom ju považovali za zastaralý zdrap papiera. Po debatách s policajnými prezidentm ďalších štátov bude Slovensko podľa Hamrana presadzovať ochranu vonkajšej hranice EÚ. 

Naštvané odkazy

Ľudí však vytočilo, že do Prahy cestuje Hamran s Mikulcom lietadlom. 
“Z lietadla tie kolóny, čo ste spôsobili nečinnosťou pri migračnej kríze neuvidíte, mali ste ísť autom a užiť si to na hraniciach,” píše Miroslav. 

“Lietadlom? Trošku neekonomické v tejto dobe? Čo tak ísť vlakom? Alebo autom?” - pýta sa Ján. 

Trošku inak na to pozerá Zuzana: “A máte aj letenky naspäť? Ani by nebolo treba,” píše Mikulcovi na sociálnej sieti. 

Ľudia im vyčítajú neekologické spôsoby cestovania a hlavne, hlavne to, že keď idú rokovať o hraniciach, radšej sa im a kolónam na nich vyhli.