Tip na článok
MILAN KŇAŽKO

Milan Kňažko: Buďme radi, že Fico nepracuje ako chirurg

Opýtali sme sa slovenských osobností, aký majú názor na to, že Slovenku pomôžu právnici vyhrať spor o vyplatenie ďalších miliónov za zákaz zisku zdravotných poisťovní?

Veríte, že Slovensko môže vďaka právnikom za pár desiatok miliónov eur zvrátiť hrozbu vyplatenia ďalších desiatok miliónov za zákaz zisku zdravotných poisťovní?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Keby Slovensko s rovnakou vervou ako proti súkromným zdravotným poisťovniam bojovalo proti korupcii, tak by sme z toho mali zisk všetci.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE Táto kauza bude veľmi dobrý džob pre tých istých právnikov, ktorí robia všetky vládne zákazky, a my ich znova zaplatíme. Stále je to to isté.

Milan Kňažko, herec

? Náš Rómeo sa zrejme v práve vyzná rovnako ako v správe štátu. Buďme radi, že nepracuje ako chirurg.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

? Záleží aj na tom, či existujú právne kľučky. Keby som to vedela predpovedať, bola by som právnička účtujúca si milióny. Rozhodnutie vlády však považujem za zlé a odsúdil ho už aj náš Ústavný a jeden medzinárodný súd.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Veď celý tento „geniálny“ nápad, ktorý nás už doteraz stál obrovské peniaze, bol tiež z hlavy docenta právnickej fakulty.

Miroslav Cipár, výtvarník

?

Bude napínavé sledovať súboj našich právnikov s tými zlými. Tipujem remízu.

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

ÁNO

Tento Ficov kalich horkosti si vypije každý daňový poplatník. A je to len zlomok z toho, čo bude musieť za komunistické maniere vládnej strany zaplatiť.

VIDEO Plus 7 Dní