Tip na článok
MILAN KŇAŽKO

Milan Kňažko: Exhibicionizmus členov vlády je odpudzujúci

Opýtali sme sa našich osobností, čo si myslia o rozhodnutí vlády o odškodnení pozostalých po teroristickom útoku na horolezcov Pakistane.

Považujete za správne, že sa vláda rozhodla dať pozostalým po horolezcoch zabitých v Pakistane po 33-tisíc eur zo štátnych peňazí?

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

? Odškodnenie z daní občanov a štátny pohreb nemajú napriek brutálnemu činu opodstatnenie. Vraj išlo o prvé slovenské obete teroristických útokov, znie dôvod na veľkorysé gesto. Pred prezidentskou kampaňou je však jasne čitateľné ako hra na posilnenie imidžu a ďalšia ukážka sociálneho cítenia.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

? Boli to význační ľudia v našom horolezectve, no keď idem do takej krajiny, s rizikom by som mal počítať a byť poistený. Keď hrám v NHL alebo KHL, musím počítať s rizikom, že padne lietadlo. Toto bolo skôr politické odsúdenie terorizmu na nevinných ľuďoch, vlastne politické gesto.

Milan Kňažko, herec

? Exhibicionizmus členov vlády, ktorí parazitujú na tejto tragédii, je odpudzujúci.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Ľudská solidarita s pozostalými je jedna vec, ale politickú reklamu by si mali politici platiť sami.

vysokoškolský pedagóg, spisovateľ

? Je to sympatické gesto, no sympatickejšie by bolo, keby vláda bola aj pri ostatných tragických udalostiach spravodlivá, veď „bolestné“ by si zaslúžili viacerí, ktorí prišli o blízkych.

Nikita Slovák, režisér

NIE

Prvý raz sme zistili, aký hrozný a bezcitný je medzinárodný terorizmus. Aj mnou to otriaslo, no nerozumiem, čo to má s peniazmi. Spravodlivá a múdra vláda si popularitu nemusí kupovať..

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

NIE

Rodinám to, samozrejme, prajem. Zo strany vlády to však považujem za najvyššiu formu populizmu.

VIDEO Plus 7 Dní