Tip na článok
MILAN KŇAŽKO

Milan Kňažko: Harabin nikdy neklame. Iba keď hovorí

Opýtali sme sa slovenských osobnosti spoločenského života, aký majú názor na výšku odškodného pre Štefana Harabina.

Štefanovi Harabinovi sa 150-tisíc eur, ktoré mu podľa rozhodnutia súdu má zaplatiť Generálna prokuratúra za to, že potvrdila prepis jeho telefonátu s Bakim Sadikim, zdá veľmi málo. Myslíte, že by mal dostať viac?

Jozef Golonka, bývalý hokejista

? Takí významní právnici na takých významných pozíciách by mali vedieť, čo povedať, a osobné spory ba mali ísť bokom. Mali by hovoriť to, čo je potvrdené. Ak by si Harabin zapýtal viac, vďaka argumentom, a nie domnienkam, by to dostal.

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

ÁNO Konečne vieme, aké istoty mali na mysli politici, keď oblepili celé Slovensko a sľubovali! Človek nestíha otvárať ústa, aké možnosti poskytuje táto krajina našim bohatierom. A dokonca sa ani nezdaňujú.

Milan Kňažko, herec

? Ak už, tak by mal dostať od konkrétneho človeka, a nie od nás prostredníctvom prokuratúry. Navyše si myslím, že jeho dobré meno nemožno poškodiť. Veď on nikdy neklame. Iba keď hovorí.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

NIE Štefanovi Harabinovi sa podarilo dokonale znásilniť justíciu. Zrejme žije v presvedčení, že cez súdy sa dá kúpiť česť. Formálne mu to vychádza, ale myslím, že z jeho činov a slov je ľuďom jasné, čo je zač.

Katarína Zavacká, historička práva

? Neviem. Ale napríklad v USA by to mohlo byť len takých šesťtisíc. Voltov.

Miroslav Cipár, výtvarník

ÁNO

Treba mu priložiť. Poriadne.

Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz

?

Pán Harabin robí slovenskej justícii také renomé, že na jeho pohreb by mala byť celonárodná zbierka. Prispel by som aj ja.

VIDEO Plus 7 Dní