Tip na článok
MILAN KŇAŽKO

Milan Kňažko: Štátne inštitúcie ma poškodzujú aj doma

Opýtali sme sa slovenských osobností, či považujú zá správnu povinnosť nahlasovania pobytu slovenských občanov v zahraničí. keď tam zostanú dlhšie ako tri mesiace.

Považujete za správne, že občania Slovenska pod hrozbou pokuty budú musieť nahlásiť úradom, keď zostanú v zahraničí dlhšie než tri mesiace?

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

NIE Považujem za nepochopiteľné, že vláda sa zaoberá nejakými formuláciami v zákone, ktorý nikoho nepáli, namiesto toho, aby sa sústredila na existenčné priority. Zrejme očakáva, že tak ako pred sto rokmi budú musieť ísť ľudia za robotou ďaleko do sveta nevediac, kedy sa vrátia a či vôbec.

Jozef Golonka, bývalý hokejista

NIE

Každý sa môže pohybovať, kade chce, lebo o tom je demokracia a voľnosť pohybu. Na druhej strane ľudia dlhodobo pobývajúci v zahraničí nemôžu očakávať, že keď sa im tam prestane dariť, tak im náš štát pomôže (nezamestnanecká podpora, lekárske ošetrenie, dôchodkové ošetrenie).

Milan Kňažko, herec

? Vraj je to na našu ochranu. Inštitúcie tohto štátu ma svojimi mafiánskymi metódami a nerešpektovaním práva poškodzujú, aj keď som doma. Neverím, že ma začnú chrániť len preto, že budem viac ako 90 dní v zahraničí.

Katarína Zavacká, historička práva

NIE Zbytočné šikanovanie občana štátom nemá ospravedlnenie. Aj keď sa pri takýchto smeráckych nápadoch hneď cítim najmenej o dvadsaťpäť rokov mladšia.

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE To je taká kolosálna hlúposť, že by už mohla prebudiť aj voličov Smeru, aby pochopili, komu zverili tento štát.

Miroslav Cipár, výtvarník

? Prekvapuje ma, že ich nezaujíma - s kým?

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

NIE Hlásme sa každý deň, že sme ešte vôbec tu.

VIDEO Plus 7 Dní