Tip na článok
Miroslav Remeta: Kontroverzný podnikateľ sa zviditeľnil nekonečnou rekonštrukciou košických električkových tratí.

Milionár Remeta: Trampoty s daniarmi a vila po mafiánskom bosovi

Šokujúce podozrenia okolo firmy, ktorá sa má podieľať na výstavbe tunela Višňové! Podľa informácií, ktoré médiám poskytla podpredsedníčka SAS Lucia Nicholsonová, má firma Dúha milionára Miroslava Remetu na krku opletačky s daniarmi. Silný finančník sa však nedávno zviditeľnil aj inak - kúpil lukratívnu rozostavanú vilu po zavraždenom mafiánskom bossovi Čongrádym. Jeho meno figurovalo aj pri kontroverznej rekonštrukcii košických električkových tratí.

Galéria k článku (7 fotografií )
Miroslav Remeta: Kontroverzný podnikateľ sa zviditeľnil nekonečnou rekonštrukciou košických električkových tratí.
Do prešovskej firmy Dúha v utorok vtrhli kriminalisti z Finančnej správy.

Daňové podvody?

Zákazka tunela Višňové, ktorý bude raziť spomínaná firma Dúha, nie je žiadna maličkosť. Jej výška je 500 miliónov eur. Zdá sa však, že okolo nej bude ešte riadne horúco. Podľa medializovaných informácií podali vraj daniari na firmu trestné oznámenie ešte v septembri minulého roka, ktoré však na políciu nikdy nedorazilo.

Remeta reaguje

Stavebná spoločnosť vraj mala podľa Lucie Nicholsonovej robiť medzi rokmi 2013-2016 viaceré podozrivé obchody. „Kriminálny úrad pokračuje vo vyšetrovaní, preto nemohol trestné oznámenie doteraz vypracovať,“ tvrdila pre Sme hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

Podľa Denníka N by malo ísť o daňové podvody, konkrétne neodvedenie sumy takmer 1,1 milióna eur.

Samotný podnikateľ akékoľvek podozrenia odmieta, tvrdí, že ide o klamstvá a diskreditáciu.

Vila po bossovi

Podnikateľ Miroslav Remeta sa však vlani dostal do povedomia aj z iného dôvodu. Týždenník Plus 7 dní odhalil, že kúpil rozostavanú pevnosť po zavraždenom bratislavskom mafiánovi Petrom Čongrádym. Remeta sa pre náš týždenník vyjadril, že ho oslovila najmä lukratívna poloha v bratislavskom Slávičom údolí.

VIDEO Plus 7 Dní