Tip na článok
Pán Komjatíc a bývalý dvojnásobný minister Ľubomír Jahnátek má nový džob. Vláda ho schválila do funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Miliónové dotácie pre minifirmičky či Jahnátkov nový džob: Čo hýbe Slovenskom?

PLUS 7 DNÍ vyberá TOP udalosti uplynulého týždňa.

Galéria k článku (20 fotografií )
Pán Komjatíc a bývalý dvojnásobný minister Ľubomír Jahnátek má nový džob. Vláda ho schválila do funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.
Igor Matovič opäť dokazuje, že je to s ním ťažké. Rozhodol sa nezaplatiť 12-tisícovú pokutu za nepozastavenie živnosti. Vraj preto, že nemal nárok na spravodlivý proces.
Z 300-miliónového balíka eurofondov na strategický a dlhodobý výskum nedostali ani cent veľké slovenské univerzity. Na snímke minister školstva Peter Plavčan.

Firmy áno, školy nie

Z 300-miliónového balíka eurofondov na strategický a dlhodobý výskum nedostali ani cent veľké slovenské univerzity. Naopak, dotácie získali malé firmičky. Napríklad miliónovú dotáciu na rozvoj agrotechnológií priklepli firme, ktorá sa venovala maloobchodu a sprostredkovaniu služieb. Ministerstvu to podľa denníka Sme neprekáža. Stačí, ak si takáto spoločnosť do Obchodného registra včas zapíše ako predmet podnikania výskum a vývoj. Ministerstvo sa bráni tým, že žiadosti posudzujú dvaja nezávislí odborní hodnotitelia.

A ide regulovať

Tak, a má to. Pán Komjatíc a bývalý dvojnásobný minister Ľubomír Jahnátek má nový džob. Vláda ho schválila do funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Určite ho čaká pekný plat, jeho kontroverzný predchodca Jozef Holjenčík priznal za rok 2015 príjem z verejnej funkcie 70 800 eur, čo vychádza na 5 900 eur mesačne. V parlamente by mala Jahnátka nahradiť Darina Gabániová, ktorá sa preslávila letom za štátne do Petrohradu a tým, že mala za asistentku nevestu Juraja Širokého.

Učia ich strieľať

Slovenská polícia začala klásť dôraz na výcvik v streľbách. Muži zákona majú trénovať aj streľbu na auto. Vedenie polície o tom rozhodlo po tom, čo prišiel o život 17-ročný pasažier unikajúceho vozidla. Vo vojenskom výcvikovom stredisku si zastrieľal aj policajný prezident Tibor Gašpar. „Osobne som si vyskúšal túto jazdu a môžem povedať, že je toľko rôznych faktorov, ktoré ovplyvňujú presnosť streľby, že neviem, či je vôbec možné vycvičiť sa úplne presne na tento typ streľby,“ povedal po výcviku a dodal, že budú uvažovať o zmene pravidiel používania zbraní. Konečne!

Dohovorila

Predseda parlamentu Andrej Danko vyrazil svoju hovorkyňu Evu Kliskú (32), teda vraj sa dohodli na odchode. Akosi však nik nechce prezradiť prečo. Hovorí sa, že to bolo pre post na Facebooku, kde Danko „pociťoval nostalgiu“ pri pohľade na ostnaté drôty na hranici medzi Severnou a Južnou Kóreou. Autorkou mala byť práve Kliská. Bývalá redaktorka časopisov Mama a ja a Fit štýl nechce prezradiť ani to, kde bude pracovať najbližšie.

A nezaplatí!

Igor Matovič opäť dokazuje, že je to s ním ťažké. Rozhodol sa nezaplatiť 12-tisícovú pokutu za nepozastavenie živnosti. Vraj preto, že nemal nárok na spravodlivý proces, keďže o pokute rozhodol výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, v ktorom má väčšinu vládna koalícia. Bude čakať na exekúciu, na ktorú dala podnet Kancelária Národnej rady po tom, čo sa mu dvakrát neúspešne pokúsili doručiť výzvu na uhradenie.

VIDEO Plus 7 Dní