Azúrové vlny a fantastický výhľad na západ slnka. Pre niektorých to znie ako sen, pre iných je to realita v podobe vlastnej vily na Jadranskom pobreží. Lukratívnymi nehnuteľnosťami v populárnej dovolenkovej krajine sa môžu pochváliť viacerí Slováci. Rodina obvineného oligarchu Jozefa Brhela napríklad v mestečku Rogoznica pri chorvátskom Splite vlastní komplex luxusných budov na pozemku s rozlohou 4000 metrov štvorcových. To isté mesto si za dovolenkové sídlisko zvolila aj rodina poslanca národnej rady za Smer Antona Stredáka. Na jeho manželku sú napísane byt a luxusná trojpodlažná kamenná vila. Naďaleko Rogoznice svoj dovolenkový palác postavil aj bývalý minister obrany za SDKÚ-DS Juraj Liška. Za letovisko si vybrali Jadran tiež bývalý minister spravodlivosti Gábor Gál a exšéf envirorezortu László Sólymos.

Fanúšik Jadranu sa našiel aj v súčasnej vládnej garnitúre. Vila pri mori v malebnej chorvátskej oblasti Dalmácia sa objavila v majetkovom priznaní ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana. Členom vlády je od minulého júna, predtým pôsobil v súkromnom sektore a tým pádom nemusel zverejňovať zoznam svojich nehnuteľností a výšku príjmov. Po roku vo funkcii však má povinnosť nahlásiť všetky svoje majetky príslušnému výboru národnej rady. Tieto informácie z priznania sú verejne prístupné.

Vlčanove priznanie naznačuje, že minister má rozmanite portfólio nehnuteľností. Je majiteľom domu s pozemkom a niekoľkých záhrad v okrese Partizánske. Tiež vlastní rodinný dom a polovičný podiel v reštaurácii v bratislavskej časti Devín. Perlou v zbierke ministrových nehnuteľností je však vila s pozemkom v pobrežnej chorvátskej obci Brist. Malebná dedina leží v autentickom dalmatínskom prostredí medzi morom a pohorím. Azúrové vody Jadranu miestnym aj turistom ponúkajú široké možnosti pre rybolov. Možno aj preto uviedol priznal minister do majetkov aj motorový čln.

FOTO malebného letoviska, kde sa nachádza vila Vlčana, nájdete v galérii >>>>