Kým politici zapletení do kauzy Threema sa zubami nechtami držia v politike, jeden z ministrov oznámil, že už kandidovať nebude. Rozhodol sa tak šéf rezortu spravodlivosti Gábor Gál, ktorý už nepôjde na kandidátku Mostu-Híd. „Dôvodov je veľmi veľa, sú politické i nepolitické," vraví Gál.

Gábor Gál
Gábor Gál
Zdroj: Jaroslav Novák

Gál o svojom rozhodnutí predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára informoval podľa hovorkyne strany Kláry Magdeme ešte v lete. „Zo strany neodchádza, v budúcnosti s ňou bude spolupracovať na odbornej úrovni," dodala hovorkyňa.

Chata vedľa černákovca

Gál, napriek tomu, že nelieta v žiadnom škandále, sa predsa len v minulosti objavil v médiách, nie zrovna v najlepšom svetle. V chorvátskom letovisku napríklad susedil s černákovcom Jozefom Švidráňom, ktorý podľa Gála „pôsobí ako solídny človek“. Spolu s černákovcami však bol odsúdený.

Oproti: Z tejto vily môže Gábor Gál kývať Solymosovi.
Oproti: Z tejto vily môže Gábor Gál kývať Solymosovi.
Zdroj: Norbert Grosz

Gál si tiež napríklad svoje parkovacie miesto označkoval bohato zdobenými iniciálami GG. Na rozdiel od ostatných susedov, ktorým stačili čísla.

„Čo mi závidíte?“

Tak zas reagoval minister spravodlivosti na otázku, odkiaľ mala jeho advokátska kancelária za rok 2017 príjem 850-tisíc eur. Na otázky médií , či peniaze nie sú od daňových podvodníkov, neodpovedal: „Advokát je viazaný mlčanlivosťou. To je ako spovedné tajomstvo pri farárovi, že keď niekto sa mi s niečim prizná, ja to zverejniť nemôžem.“ Dodal, že jeho klientami sú súkromné firmy. „Zastupujem ich ako advokátska kancelária, keď sa dostanú do problémov. To je práca advokáta. Nestoja o to, aby som ich zverejnil. Keby som zastupoval, vrahov, tak zastupujem vrahov.“