Tip na článok
Pavlisovo utajené hniezdočko: Postavil si ho v súčasnosti v najvyhľadávanejšej pezinskej lokalite.

Minister Pavlis si postavil luxusné hniezdočko. Napísané je na firmu

Šéf rezortu hospodárstva Pavol Pavlis si v majetkovom priznaní, ktoré podával minulý rok, uvádza, že vlastní len rekreačnú chatu. Naozaj?

Galéria k článku (4 fotografie )
Pavlis vyrazil na prechádzku po štvrti ešte za tmy.
Pavlisovo utajené hniezdočko: Postavil si ho v súčasnosti v najvyhľadávanejšej pezinskej lokalite.
Väčší: Pavlisov dom v Pezinku je na dobrej adrese a je väčší ako ostatné.

Dalo by sa povedať, že minister hospodárstva Pavol Pavlis zobral nohy na plecia. Aj keď v politike napriek najnovšej kauze jeho bývalej firmy ešte ostáva, svoje bydlisko mení pomerne často. V Pezinku, vzdialenom dvadsaťpäť kilometrov od Bratislavy, si vybudoval hniezdočko v najnovšej štvrti rodinných domov.

Pavlis, ktorý v majetkovom priznaní uvádza, že vlastní len rekreačnú chatu, čelí podozreniam z vážneho konfliktu záujmov. A nie jedného. Akciovka Port Service, ktorej bol čiastočným vlastníkom (34 percent), žaluje Fond národného majetku (FNM) pre 60 miliónov eur.

V tom istom čase, ako jeho firma žalovala FNM, zároveň sedel v dozornej rade fondu a teraz je dokonca ministrom hospodárstva, pod ktoré FNM patrí. Pred ôsmimi rokmi svoj podiel oficiálne predal. Odkúpila ho firma z karibského ostrova Curaçao v Holandských Antilách, ktorý je známy ako daňový raj, takže majitelia sú neznámi.

Prípad rieši aj parlament, no premiér Robert Fico dôvod na odvolanie ministra nevidí. Na prípad upozornila komunálna poslankyňa Veronika Remišová.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 DNÍ

VIDEO Plus 7 Dní