Odchod Milana Lasicu je doslova neopísateľnou stratou pre slovenskú kultúru aj celú spoločnosť. Na sociálnej sieti to uviedla ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

"Budete nám všetkým chýbať, Maestro. Veľmi," skonštatovala ministerka kultúry. Pripomenula, že Lasica bol skutočným majstrom slova, "ktorý aj mučenie španielskou čižmou vedel podať s úsmevom".

Lasica bol človekom, ktorého práca presahovala generácie, vyhlásil minister školstva Branislav Gröhling (SaS). "Mal neskutočný talent pobaviť ľudí a glosovať na akúkoľvek tému s ľahkosťou a noblesou," pripomenul na sociálnej sieti s tým, že Lasicov láskavý humor dokázal byť výstižným odrazom doby. "Milan Lasica bude neskutočne chýbať, lebo ľudí ako on býva len zopár. Česť jeho pamiatke," doplnil minister.

Vďačnosť za Lasicovu prácu vyjadril na sociálnej sieti aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS). "Všetci jeho obdivovatelia aj kritici uznávajú, že nás opustila výnimočná osobnosť, všestranný umelec a pre mňa hlavne človek s veľkou váhou hlasu a názoru na politiku a stav spoločnosti," doplnil.

"Hádam niet väčšej osobnosti, akou bol Milan Lasica, ktorá by ovplyvnila toľké generácie," skonštatoval na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Lasicu označil za inšpiratívneho človeka, ktorý formoval našu kultúru, interpretoval spoločenské témy nezameniteľným spôsobom a bol mimoriadne múdry a jedinečný človek.

Humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu (18. 7.) vo veku 81 rokov.