Tip na článok
Dobrý hospodár: Spravovanie štátneho majetku si Robert Kaliňák predstavuje po svojom.

Ministri reagujú na protest proti korupcii: Fajn, ale slabé

Ministri Smeru hovoria o proteste proti korupcii jedným hlasom. Niečo vyše 5-tisíc demonštrantov podľa nich nemá takú váhu ako 350-tisíc preferenčných krúžkov, ktoré Robert Kaliňák získal vo voľbách.

Galéria k článku (35 fotografií )

Na odchod ministra vnútra nevidia dôvod. Samotný Kaliňák pochod po rokovaní vlády nekomentoval. Rovnako ako premiér, aj on odišiel bočným vchodom. Najsilnejší muži Smeru, ktorých odchody požadujú mladí organizátori protestu, poslali neskôr písomné stanoviská.

Niektorí ministri reagovali na iniciatívu, ktorá na Námestie SNP v Bratislave v utorok popoludní prilákala vyše 5-tisíc ľudí, pobavene. „Fajn,“ povedal napríklad minister hospodárstva a podpredseda Smeru Peter Žiga. Protest vníma „tak, že za nami je tiež nejaká skupina ľudí, ktorá má svoj názor.“

O niečo vážnejšie hovorila o svojich pocitoch z mora nespokojných šéfka rezortu spravodlivosti Lucia Žitňanská. „Bolo to vyjadrenie niečoho, čo všetci cítime,“ povedala. Žitňanská už dávnejšie povedala, že Robert Kaliňák by mal za daných okolností z funkcie odísť.

Čo na napätie v spoločnosti a neustále volanie po výmene ministra vnútra hovoria ďalší členovia vlády?

VIDEO Plus 7 Dní