Ľudia boží

Matovič sa stále vezie na vlne popularity. Podľa posledného prieskumu by OĽaNO opäť vyhralo voľby, a to napriek nepopulárnym opatreniam, ktoré jeho predseda musí ako premiér v čase pandémie prijímať. Verí mu až 24 percent opýtaných. On však tvrdí, že sa cíti ako zbitý pes. „Za posledný týždeň si do mňa buchol už aj ten posledný trkvas len preto, lebo opakovane hovorím bŕŕŕ... môžu nám ešte buchnúť osady, tak sa nehrňme bezhlavo do rušenia ochranných opatrení. Horí nám oheň, ktorého rozsah ani len nedokážeme zmerať,“vyznal sa premiér.

Do osád už vláda nasadila vojsko aj s vrtuľníkom a „rozhoreli“ sa aj iné ohniská. Po fatálnom ataku Covid-19 na Dom sociálnych služieb v Pezinku ochoreli aj zdravotne ťažko postihnutí klienti a personál Domu svätého Martina v Martine. „Ľudia boží, v žiadnom prípade nepoľavujte vo svojej zodpovednosti, dodržiavaní prísnej hygieny, minimalizácii kontaktov a odstupe aj od ľudí, ktorých máte radi,“ apeluje premiér Matovič.

Pred kamerami pri tom stojí obyčajne s veľkým tímom ľudí za chrbtom. A členovia rozšíreného krízového štábu či členovia vlády sú tak blízko pri sebe, že sa ich plecia priam dotýkajú. Veru, ľudia boží…

Ľudia boží
Ľudia boží
Zdroj: TASR