Potrestal nebezpečný útok neonacistov

Takmer po siedmich rokoch vyniesol súd rozsudok v kauze Mariatchi. Okresný súd v Nitre poslal štyroch obžalovaných za mreže na štyri až päť rokov. Uznal ich za vinných z výtržníctva aj ťažkého ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. Piaty obžalovaný dostal podmienečný trest za výtržníctvo. Sudca pri zdôvodnení rozsudku povedal, že to nebola bitka, ale nebezpečný útok. „Tie časy skončili, aby sa takto vybavovali účty,“ vyhlásil.

Podľa obhajcu išlo len o ruvačku a incident vyprovokovala barmanka z Mariatchi, ktorá odmietla jeho klientom predať cigarety so slovami, že náckom nepredáva. Dvaja obžalovaní po incidente v bare utekali do neďalekého klubu Walhala, známeho tým, že sa v ňom stretávajú neonacisti, kde oznámili, čo sa stalo. Partia mužov sa odtiaľ vybrala do Mariatchi.

Trestné stíhanie bolo podľa obhajcu vedené tendenčne s tým, že jeho klienti sú neonacisti. Sudca však mal iné argumenty: „Treba si opakovane prehrať záznam, bol to brutálny útok. Kopance boli silné, ako keď niekto kope do futbalovej lopty.“Rozsudok ešte nie je právoplatný.

Útok neonacistov
Útok neonacistov
Zdroj: FACEBOOK
Útok neonacistov
Útok neonacistov
Zdroj: TASR