Pelle má šancu aj sám

Medzi smerákmi to v posledných dňoch vrelo, dôkazom toho sú vyjadrenia bývalého premiéra Petra Pellegriniho na adresu svojho straníckeho šéfa Roberta Fica, aby zvážil svoje pôsobenie na čele najsilnejšej opozičnej strany Smer. Ficova reakcia nenechala na seba dlho čakať. Cez médiá odkázal, že je za zmenu vo svojej strane, ale bez „slniečkarov“.

 

Mraky nad Smerom však môžu znamenať práve odchod jeho podpredsedu Pellegriniho. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila agentúra Focus pre televíziu Markíza. Z neho vyplýva, že v prípade vzniku politickej strany s expremiérom Pellegrinim na jej čele by tento politický subjekt získal podporu 21,4 percenta voličov. Umiestnil by sa tesne za hnutím OĽaNO, ktoré by skončilo prvé s podporou 21,8 percenta hlasov. Strana Smer by skončila tretia s 9,6 percenta.

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1 011 respondentov od 14. do 21. mája. Na štvrtom mieste by skončilo Kollárovo hnutie Sme rodina s podporou 8,8 percenta. Nasledujú kotlebovci z ĽSNS s 8 percentami, SaS so 7,1 percenta a Progresívne Slovensko s 5,5 percenta hlasov.

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: TASR