Tip na článok
Policajní technici zaisťovali stopy na mieste celé hodiny. Tomáš (na snímke) mal v tele údajne najmenej tri strely.

Mladého podnikateľa rozstrieľali v aute: Šlo o kšefty s eurofondami?

Podnikateľa Tomáša rozstrieľali v luxusnom Audi, vyšetrovanie smeruje k jeho biznisu. Mladý muž mal ženu a dieťa.

Galéria k článku (5 fotografií )
Tomáš Fignár: Podnikateľa zastrelili v luxusnom Audi.
Miesto činu: Auto s telom zavraždeného podnikateľa stálo na odpočívadle pri ceste medzi Sencom a Sládkovičovom.
Zavraždený: Jeho nehybné telo našli za volantom auta.

Teatrálna poprava či obyčajná vražda? Bratislavskí policajti od soboty vyšetrujú smrť dvadsaťšesťročného podnikateľa Tomáša Fignára z Veľkých Bieroviec. Jeho nehybné telo našli náhodní okoloidúci rozstrieľané na sedadle vodiča v luxusnom Audi A8.

Automobil písaný na spoločnosť, kde bol Tomáš konateľom, bol odstavený na odpočívadle pri ceste medzi Sencom a Sládkovičovom. V čase, keď telo objavili, bol už Tomáš mŕtvy viac ako dvadsaťštyri hodín. Manželka Sandra nahlásila jeho nezvestnosť deň pred strašným nálezom.

Čerstvý otec

Tomáša Fignára podľa Karin Považanovej z bratislavskej polície usmrtili v presne nezistenom čase od 7.59 dňa 12. septembra do 10.00 hodiny dňa 13. septembra strelnými ranami do oblasti hrudníka. Nebohý mal podľa našich informácií v tele najmenej tri strely.

Technici zaisťovali stopy na mieste celé hodiny. S najväčšou pravdepodobnosťou došlo k útoku v interiéri auta, kde sa našli i nábojnice z vražednej zbrane.

Tomáš Fignár pochádzal z Veľkých Bieroviec pri Trenčíne. Býval v Senci neďaleko Bratislavy. S manželkou Sandrou sa zosobášili v septembri 2011 a mali spolu osemmesačné dieťa.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Polícia po páchateľovi pátra,“ informovala Považanová. Zároveň verejnosti tlmočila výzvu polície, ktorá požiadala prípadných svedkov, najmä okoloidúcich vodičov, o pomoc.

Biznis

Krátko po tragédii sa vynorili otázky, kde vzal taký mladý človek peniaze na luxusný automobil. Audi A8, kde našli jeho rozstrieľané telo, totiž stojí viac ako osemdesiattisíc eur. Pravda je, že meno Tomáša Fignára figurovalo podľa Obchodného registra v siedmich firmách. Tie majú vo svojom predmete činnosti napríklad aj požičiavanie peňazí.

Hoci v čase vraždy bol mladík konateľom iba v jednej z nich, podľa našich informácií by mohla vražda súvisieť s jeho podnikateľskými aktivitami.

Od Jána Marcináta, starostu Veľkých Bieroviec, odkiaľ zastrelený Tomáš pochádzal, sme sa dozvedeli, že ho nedávno navštívil. „Nepoznal som ho veľmi. No asi pred troma mesiacmi ma navštívil a ponúkol nám výmenu okien a zateplenie obecného úradu i škôlky. Vravel, že vybaví peniaze z eurofondov. No už sme to nedotiahli.“

Z uvedeného vyplýva, že mladý podnikateľ mohol mať kontakty na miesta, kde sa rozhoduje o pridelení eurofondov. Náš zdroj, ktorý sa pohybuje v podobných kruhoch, nám prezradil, že za „vybavenie“ peňazí z eurofondov si sprostredkovatelia, ktorí sú často prepojení na politické kruhy, účtujú od desať do dvadsať percent z celkovej sumy.

Či stretnutie na odpočívadle, kde Tomáš narazil na svojho vraha, súviselo s biznisom s eurofondmi, ukáže budúcnosť. Tá zrejme dá tiež odpoveď na otázku, či šlo o symbolickú popravu, alebo o obyčajnú vraždu.

Podľa našich informácií je pravdepodobnejšia verzia, že podnikateľ sa so svojím vrahom na parkovisku pohádal a ten ho zastrelil. Fakt, že obeť nemala prestrelenú hlavu, ako aj celý spôsob vraždy naznačujú, že nešlo o profesionálneho zabijaka.

VIDEO Plus 7 Dní