Verejné pojednávanie je veľmi ťažká diagnóza, pracovníci súdov by na túto tému vedeli dlho rozprávať! Čím viac sa blíži vytýčený termín, tým horšie sa obvinení cítia. Ťažké depresie, problémy s chrbticou, arytmia či vysoké horúčky nastúpia deň-dva pred pojednávaním. Našťastie, ustupujú zázračne rýchlo, obyčajne už pár hodín po jeho skončení.

So synom známeho zvolenského podnikateľa to bolo deň pred rozhodovaním krajského súdu o jeho väzbe také zlé, že ho museli hospitalizovať v psychiatrickej nemocnici v Kremnici. Lenže úľava tentoraz neprišla. Krátko po pojednávaní vtrhli do nemocnice policajti, pacientovi nasadili putá a odviezli ho za mreže.

Autoservis po výbuchu: V roku 2010 zvolenský podnikateľ čelil viacerým útokom.
Autoservis po výbuchu: V roku 2010 zvolenský podnikateľ čelil viacerým útokom.
Foto: ARCHÍV

Autoservis po výbuchu: V roku 2010 zvolenský podnikateľ čelil viacerým útokom. Foto: archív

S chirurgickými rukavicami a so stiahnutými nohavicami

Známy majiteľ veľkej oranžovej audiny a autoservisu vo Zvolene sa neteší najlepšej povesti. Miestni sa o ňom boja čo i len rozprávať, vraj má ostrú povahu a k tomu kontakty s policajnými funkcionármi, vplyvnými ľuďmi v meste a so sudcami. Podľa registra zmlúv jeho firma poskytovala služby ministerstvu obrany, ministerstvu vnútra, rôznym okresným policajným riaditeľstvám i Banskobystrickému samosprávnemu kraju.

Veľa sa o ňom hovorilo pred šiestimi rokmi, keď ktosi hodil výbušninu k jeho rodinnému domu a o pár mesiacov výbuch rozmetal recepciu autoservisu i výklad s autami. V posledných dňoch sa témou debát stáva už podnikateľov syn. Dvadsaťštyriročný Vladimír je obvinený zo znásilnenia bývalej priateľky. Hrozí mu sedem až dvanásť rokov za mrežami.

Pokračovanie na ďalšej strane