Sudca už zobral do väzby dvadsaťštyriročnú Sindu a tridsaťštyriročnú Oľgu, podozrivé sú zo zabitia svojej príbuznej. O prípade informovala  krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Nemohla jesť ani piť

Dvadsaťdeväťročná Mária podľahla zraneniam v nemocnici na piaty deň po útoku. Tam sa dostala až 3. januára na naliehanie príbuzných, ktorí k nej náhodou prišli na návštevu. Máriu našli bezvládnu v posteli, nebola schopná jesť,  ani piť. Policajti zistili,  že v rodine došlo k slovnej  hádke. Konflikt vyvrcholil bitkou a kopancami.  Následne sa Sindy s           Oľgou dohodli, že Máriu vyvlečú z príbytku a priviažu o stĺp prístrešku. Tam ju nechali minimálne dve hodiny priviazanú   a striedavo ju kopali a mlátili hlava-nehlava. Odviazali ju až vtedy, keď  bola Mária úplne nevládna. Strčili ju do postele, ale pomoc jej neposkytli.

Mužom zákona klamali

Útočníčky polícii klamali, že Máriu našli už dobitú na sídlisku Západ pri kontajneroch a ony s jej smrťou nemajú nič spoločné.

Obvinené sú zo zločinu obmedzovania osobnej slobody a zo  zločinu zabitia. Podľa Faltániovej im za zločiny spáchané na chránenej osobe hrozí trest odňatia slobody na deväť až dvanásť rokov a nie je vylúčené, že im bude vznesené obvinenie aj z ďalších trestných činov.