Tip na článok
Zásahová jednotka na súde: Jeden z jej členov sa zastrelil pred časom v ilavskej väznici.

Mladý dozorca, ktorý sa pokúsil obesiť vo väznici, zomrel!

Ďalšia mimoriadna udalosť v Zbore väzenskej a justičnej stráže! Na svoj život si priamo v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou siahol mladý príslušník. Pokúsil sa obesiť. Ako sa nám podarilo zistiť, napriek rýchlej pomoci zraneniam podľahol.

Našla ho kolegyňa

Tragédia sa stala v utorok 21. februára v dopoludňajších hodinách a potvrdil nám ju aj hovorca Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž. ,,V ústave Hrnčiarovce nad Parnou sa pokúsil počas výkonu služby o samovraždu obesením 40-ročný príslušník, ktorý bol v služobnom pomere od roku 2011."

Ilavská väznica: Pred niekoľkými mesiacmi sa tu samopalom zastrelil príslušník zásahovej jednotky.
Ilavská väznica: Pred niekoľkými mesiacmi sa tu samopalom zastrelil príslušník zásahovej jednotky.
Foto: INTERNET

Ilavská väznica: Pred niekoľkými mesiacmi sa tu samopalom zastrelil príslušník zásahovej jednotky. Foto: Internet

Ešte žijúceho ho mala nájsť kolegyňa, pedagogička, ktorá sa ho aj za pomoci ostatných kolegov pokúšala zachrániť. ,,Bezodkladne po zistení tejto skutočnosti službukonajúcim personálom mu bola poskytnutá prvá pomoc až do príchodu Rýchlej zdravotnej pomoci," povedal hovorca zboru.

Privolaní záchranári muža v bezvedomí museli resuscitovať a oživovať. ,,Následne pacienta na umelej pľúcnej ventilácii transportovali do nemocnice v Trnave, kde ho odovzdali do starostlivosti lekárov," informoval v mene záchranárov Boris Chmel.

Prečítajte si

Boj o život prehral

Napriek všetkému však mladý príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže boj o život predsa len prehral. ,,V zdravotníckom zariadení žiaľ dňa 24. februára zomrel," konštatoval Adrián Baláž s tým, že vzhľadom na citlivosť celej udalosti nebude zbor stráže v záujme ochrany rodiny a blízkych poskytovať k udalosti bližšie informácie. ,,V tejto súvislosti zároveň vyslovujeme ľútosť a smútok nad vyhasnutým ľudským životom a bolestivou stratou kolegu," dodal.

Väznica v Hrnčiarovciach nad Parnou: Pred pár dňami sa stala miestom tragédie. Na život si tam siahol príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže.
Väznica v Hrnčiarovciach nad Parnou: Pred pár dňami sa stala miestom tragédie. Na život si tam siahol príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže.
Foto: TASR

Väznica v Hrnčiarovciach nad Parnou: Pred pár dňami sa stala miestom tragédie. Na život si tam siahol príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže. Foto: TASR

Kukláč sa zastrelil

V priebehu niekoľkých mesiacov ide už o druhý prípad, keď za múrmi väznice spáchal samovraždu príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže. Koncom minuloročného júna došlo k podobnej udalosti v Ilave. Zastrelil sa tam len 28-ročný člen zásahovej väzenskej jednotky, takzvaný kukláč. Ten vo svojom voľnom čase prišiel v neskorých večerných hodinách do práce, kde si od kolegov požičal služobný samopal. Zbraň následne namieril proti sebe. Strelil si do hlavy. Zraneniu na mieste podľahol.

Čítajte viac

VIDEO Plus 7 Dní