Keby sme povedali celkom presne, čo si myslíme, mohli by nás obviniť zo šírenie poplašnej správy. Tak to musíme povedať inak: ten most sa nám naozaj nepáči!

Most na stračej nôžke
Most na stračej nôžke
Zdroj: Viktor Malý

Tam, kde by mal byť pevný betón v jeho základoch, sú len trosky niekdajšej výstuže. Tam, kde sa končí asfaltový povrch, sú diery a na ich koniec nedovidíte ani keď si do nich posvietite baterkou. A tam, kde pôvodne boli kamene, ktoré stavbu spevňovali, je len prach a špina. Hovoríme o moste ponad Chorvátske rameno v Petržalke, po ktorom denne prechádzajú desiatky nákladných áut.

Desiatky áut so štrkom a betónom denne
Desiatky áut so štrkom a betónom denne
Zdroj: Viktor Malý

Vedie totiž cezeň cesta k štrkopieskovni - betonárni na Dolnozemskej ulici a ďalšia tabuľa hlása, že je tam aj výroba betónu. Keby to ten most nevydržal, možno by sa zaradil medzi "významné stavby" na Slovensku. A zapísal by sa do histórie.

Prechádzka ako z hororu

A to máme na Slovensku okolo 23-tisíc mostov a niektoré z nich sú svetové rarity, ktoré nám môže závidieť celý svet. Jeden z nich, bratislavské Apollo, bol nominovaný dokonca na cenu Opal Award, čo je pre staviteľov to isté, ako pre hercov Oscar. Ocitol sa vo finále medzi svetovými megastavbami vďaka tomu, že ho stavali na brehu a až potom otáčali nad vodu a pre svoju komplikovanú geometriu.

Neďaleký bunker z druhej svetovej vojny pôsobí pevnejšie
Neďaleký bunker z druhej svetovej vojny pôsobí pevnejšie
Zdroj: Viktor Malý

Ten náš, ktorého technický stav sa nám, povedzme to opäť takto - nepáči, je na opačnej strane Petržalky. Pozrite si fotografie a zvážte, či máte dosť odvahy, aby ste sa popodeň vybrali poprechádzať…

V každom prípade, bunker z druhej svetovej vojny neďaleko od nášho mosta, stále pôsobí lepšie. Bezpečnejšie.