Pred nami sedí zúfalá žena. Na deň, kedy sa u nej objavili nezvyčajné zdravotné ťažkosti a na niekoľko hodín stratila pamäť, nevie zabudnúť. V žalostnom stave ju priviezli do šahanskej nemocnice, ale presnú diagnózu nevedeli určiť ani lekári. Keď pani U. zistila, že v podobnom stave skončili v nemocnici ďalšie dve ženy, stretli sa a zistili, čo ich okrem zdravotných ťažkostí spája: známosť s pani G.

Poškodená: Pani U. rovnako ako ďalšie tri ženy je presvedčená, že dôchodkyňa sa ju pokúsila otráviť atropínom v káve, aby nemusela splatiť dlh.
Poškodená: Pani U. rovnako ako ďalšie tri ženy je presvedčená, že dôchodkyňa sa ju pokúsila otráviť atropínom v káve, aby nemusela splatiť dlh.
Zdroj: Monika Mikulcová

Zamotaný prípad

Pani G. je nenápadná dôchodkyňa a podľa výpovedí troch žien sa ich pokúsila otráviť atropínom, lebo im dlžila desiatky tisíc eur. Prípad sa ťahá už tri roky. Voči pani G. je vedené trestné konanie, ktoré je podľa rozhodnutia krajskej prokurátorky v Nitre potrebné právne kvalifikovať ako obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný v štádiu pokusu. Podarilo sa nám skontaktovať aj s obvinenou dôchodkyňou. Príjemná a pohostinná pani sa tentoraz s nami ochotne rozprávala. Bola neuveriteľne presvedčivá a málokto by uveril, že by mohla spáchať také ohavné činy. Podrobne nám vysvetľovala napríklad svoj vzťah k svedkyni, pani R., ktorá má podobne ako spomínané tri ženy, na pani G. ťažké srdce. Stretli sme sa s ňou v domove sociálnych služieb v Šahách a tvrdila nám, že aj jej spomínaná bývalá kamarátka dávala niečo do jedla, čo zhoršilo jej zdravotný stav. Prečo? Nuž, prepísala na ňu svoj dom, na ktorý sa však vzťahuje doživotné právo užívania.

Poškodené ženy.
Poškodené ženy.
Zdroj: Miro Miklas

Otrava v káve

Prečo si pani U myslí, že jej pani G chcela siahnuť na život, keď ju dlhé roky poznala ako ochotnú a milú ženu? „Som presvedčená, že ma chcela otráviť, a že sa dopustila trestného činu. Usudzujem to podľa tých príznakov, ktoré som mala. Zopárkrát to boli slabšie príznaky, ale potom, keď to bolo také silné, že som spadla do kómy, tak som si uvedomila, že to bolo v jej prítomnosti a stále, keď ma ponúkala kávou,“ hovorí pani U. Nechápe, prečo je táto žena stále na slobode.


Viac si o ojedinelom a nedoriešenom prípade z mestečka na juhu Slovenska prečítate v najnovšom vydaní PLUS 7 DNÍ.