Myslia ľavicovo, žijú pravicovo. O kom je reč? O poslancoch za Smer Ľubomírovi Vážnom a Dušanovi Muňkovi. Ako ich stranícky šéf, aj oni majú v obľube drahé mužské šperky. Vážny vytasil hodinky značky Tag Heurer približne za 2-tisíc eur a Muňko preslávenú značku boháčov Rolex. Luneta rolexiek býva zvyčajne vrúbkovaná alebo má zasadené drahokamy, ale Muňko sa pýši modelom s číslicami. Na webovom portáli chrono24 s inzerátmi najväčších dílerov na svete sme našli taký iba jeden.   

Národná rada Sloveskej republiky
12. schôdza, 
Ľubomír Vážný
Národná rada Sloveskej republiky 12. schôdza, Ľubomír Vážný
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Smerácky hodinár

Politológ z Univerzity v Kutnej Hore Tomáš Koziak sa na luxusných kúskoch politikov vždy zasmeje. Nie je to prvýkrát, čo sa drahé hodinky objavili na zápästiach vysokopostavených členov Smeru. Samozrejme, hodinky za tisícky eur nie sú vychytávkou len ľudí z tejto strany, ale pri ľavičiaroch vždy zarazí rozpor medzi snahami o lepší život sociálne znevýhodnených občanov a životom na vysokej nohe, ktorý sami vedú.

Koziak si myslí, že drahé hodinky, ktoré sú symbolom úspechu a dobrého života, na ruku ľavičiara jednoducho nepatria. „Už dlho vieme, že Smer má zjavne dobrého hodinára. Ich členovia majú kvalitné hodinky, vedia si vybrať a zrejme im dáva aj dobré ceny. Inak sa to komentovať nedá.“

Kto iný, ak nie Monika

Keďže Vážny a Muňko nechali naše otázky o cene a kľúči k výberu svojich hodiniek bez povšimnutia, poďme zopakovať, čo na obhajobu svojho životného štandardu majetní členovia Smeru hovoria. Aký je problém, ak nosia drahé hodinky, keď si na ne zarobili?

Sám Robert Fico obhajoval europoslankyňu Moniku Beňovú, keď sme upozornili na jej nové auto za vyše 80-tisíc eur štýlom „kto iný si má kúpiť také auto, ak nie ona, veď je roky v Bruseli a zarába“.

Nech nosí rolexky, veď je boháč

Dušan Muňko je pokladaný za veľmi bohatého človeka. Kým to samotný Smer nezmenil, skoro šesť rokov poberal Muňko dva platy: jeden za prácu poslanca a druhý za šéfovanie Sociálnej poisťovni. A to je príjem z verejných funkcií len kvapkou v mori jeho majetku. V 90. rokoch sprivatizoval cestovnú kanceláriu, ktorá existuje dodnes a vedú ju Muňkove dcéry. Patrila mu aj výnosná sieť kasín.

Národná rada Sloveskej republiky
12. schôdza, 
Dušan Muňko
Národná rada Sloveskej republiky 12. schôdza, Dušan Muňko
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Z lacného kraja

Popri švajčiarskych klenotoch starých kádrov Smeru vyznievajú 60-eurové smart hodinky exministra financií Ladislava Kamenického ako paradox. Nuž, tento smerák zrejme nepokladá investíciu do hodiniek za nutnosť.

Národná rada Sloveskej republiky
12. schôdza, 
Peter Kamenický
Národná rada Sloveskej republiky 12. schôdza, Peter Kamenický
Zdroj: JÚLIUS DUBRAVAY

Mohlo by vás zaujímať: