Ďalšie vedrá špiny sa vylievajú v prípade Mariana Kočnera. Tentoraz šokovala svojím obsahom nahrávka, v ktorej nadáva bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Kočnerova Threema už odpísala pár ľudí, teraz sa dostal do rany kedysi najsilnejší muž prokuratúry. Ten ostal deň po zverejnení nahrávky doma v Hamuliakove a ukrýval sa pred zrakmi verejnosti.

Vulgárny

Z nahrávky, ktorá vraj pochádza z roku 2014, je zrejmé, že Koč­ner poriadne nepustí Trnku k slovu a doslova mu čistí žalúdok. „Ty si k…t. Ty si jeden nebetyčný k…t., k…t k…tov,“ nadáva bývalému generálnemu prokurátorovi. „Zabijú ťa, ale odserie si to aj tvoj syn, ty k…t. Hovorím ti, prestaň klamať a nehádž to na nich,“ hučí do Trnku. V celej veci vraj ide o kópiu údajných nahrávok zo spisu Gorila, ktorú mal údajne Trnka v počítači. Spolu s dvoma kumpánmi z rybač

ky sa pokúšali vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka. Kočner vyčíta Trnkovi, že sa vraj v jeho opitej hlave pochválil dvom kamarátom, čo má v počítači.

Skrytý

Dobroslav Trnka neodišiel deň  po zverejnení ráno do práce. Ostal  v Hamuliakove v rodinnom dome napísanom na syna. Keď sme ho chceli osloviť a zvonili sme pri bráne, ochraňovať sa ho hotoval muž, ktorý o sebe tvrdil, že je správcom futbalového ihriska. Trnkov dom s ním totiž susedí. „Choďte preč, išiel na ryby a nemáte otravovať jeho manželku,“ povedal nám nepríjemným tónom. A to napriek tomu, že pár sekúnd predtým sa za vysokým plotom mihol bývalý generálny prokurátor. Nikto na naše zvonenie nereagoval, hoci onedlho prebrala Trnkova manželka zásielky od poštárky. Chvíľu potom nasadla do auta a odišla.

Stále prokurátor

O nahrávke, v ktorej sa Kočner správal k Trnkovi ako k podriadenému, sa hovorilo už od jari. Teraz sa dostala na verejnosť. Má 70 minút a väčšinu času hovorí Kočner. Spomína aj úplatky či kupovanie poslancov pred voľbou generálneho prokurátora. Trnka, ktorý vo funkcii skončil pred rokmi, je stále radový prokurátor na Generálnej prokuratúre SR. Na nahrávke naznačuje, že problémy môže ukončiť aj guľkou. Generálna prokuratúra medzitým informovala, že pozastaviť mu výkon funkcie nie je možné, pretože dosiaľ nebolo vznesené obvinenie pre konkrétny trestný čin. Nie je vraj možný ani disciplinárny postih, lebo uplynula premlčacia lehota od skutku nahrávky s podnikateľom. Trnka bol však zbavený mlčanlivosti len minulý týždeň.

Znechutený

K nahrávke sa vyjadril aj premiér Peter Pellegrini. „Obsah oprávnene vyvoláva naše znechutenie… Ani ja som nikdy nečakal, že budem čítať, ako sa dnes už bývalý generálny prokurátor a jeho už uväznený komplic bavili o miliónoch eur na úplatkoch, guľkách do hlavy pre nepohodlných svedkov,“ povedal premiér a dodal, že apeluje na morálku a osobnú zodpovednosť ľudí, ktorí sa v týchto nahrávkach vyskytujú, aby zvážili svoje ďalšie pôsobenie vo verejných funkciách. Opozícia zvolala aj mimoriadny výbor pre obranu a bezpečnosť. K nahrávke sa vyjadrila Rada prokurátorov, ktorá Trnku vyzvala, aby do vyšetrenia prípadu požiadal o uvoľnenie z funkcie.

Mohlo by vás zaujímať: