Tip na článok
Bystrík Palovič starší: Pána prokurátora sa nám podarilo zastihnúť v dome, v ktorom už roky žije s rodinou, no oficiálne patrí jeho matke. Vlastníctvo apartmánu na Floride priznal. Novinárov nazval hyenami.

Nahnevaný prokurátor známy z kauzy podnikateľa Bašternáka: Ste hyeny!

Prokurátor známy z kauzy podnikateľa Ladislava Bašternáka: Na Floride vlastní luxusný apartmán, na Slovensku žije v dome, ktorý mu nepatrí.

Spomínate si ešte na meno bratislavského prokurátora Bystríka Paloviča? Opoziční poslanci zistili, že vlastní luxusný apartmán na Floride a tiež to, že v roku 2007 mal mať v prominentnom komplexe na Tupého ulici v Bratislave záložné právo na byt podnikateľa Ladislava Bašternáka.

Presne toho podnikateľa, ktorý aktuálne čelí podozreniam z daňových podvodov a v minulosti akcie jeho firmy celkom výhodne nakupoval terajší minister vnútra Robert Kaliňák. Najnovšie sa nám podarilo zistiť, že čo sa nehnuteľností týka, okolo spomínaného pána prokurátora je toho zaujímavejšieho oveľa viac.

Hoci spolu s exmanželkou vlastní v Bratislave starší byt, v skutočnosti žije s rodinnom dome, ku ktorému prislúcha rozsiahly pozemok. Oficiálne ho však nevlastní. Patrí totiž jeho 79-ročnej matke. A keby len to! Na túto samostatne hospodáriacu roľníčku je v katastri nehnuteľností napísaných niekoľko zaujímavých, aj lukratívnych majetkov.

Nuž a bez povšimnutia nehodno nechať ani prokurátorovho syna. Volá sa rovnako, teda Bystrík Palovič a tiež je prokurátorom. Aj na neho opozícia bonzla, že vlastní byt s veľmi interesantnou minulosťou v komplexe, ktorý stavala firma Ladislava Bašternáka. My sme si posvietili aj na ďalšie nehnuteľnosti mladého pána prokurátora a vyzerá to tak, že je veru vskutku šikovný.

A ako na otázky ohľadom majetkových pomerov reagoval jeho tato? ,,Ste hyeny!” rozkričal sa na nás s tým, že keď sa jeho rodine niečo stane, bude to naša vina.

Viac o majetkoch rodiny Palovičovcov sa dočítate v novom vydaní Plus 7 dní

VIDEO Plus 7 Dní