Tip na článok

Náhoda? Na fotkách Kollára s mafiánmi je aj známy politik!

Týždenník PLUS 7 DNÍ sa o náhodnej dovolenke Borisa Kollára na Kube pred desiatimi rokmi pokúsil zistiť viac. Do rúk sa nám dostali ďalšie fotky z exotickej destinácie.

Galéria k článku (4 fotografie )
V družnom rozhovore: Boris Kollár s Hagyarim.
V družnom rozhovore: Boris Kollár s Hagyarim.

Ani nie týždeň po voľbách, v ktorých sa jedenásť členov hnutia Sme rodina prebojovalo do parlamentu, sa objavili kompromitujúce fotografie poslanca a podnikateľa Borisa Kollára. Na snímkach, ktoré niekto poslal médiám, je predseda hnutia v spoločnosti ľudí z mafiánskych zoznamov. No nielen ich. Je na nich aj v prítomnosti politika.

Dôkaz

Kollárovi sa do vysvetľovania najprv veľmi nechcelo, potom všetko vysvetlil obyčajnou náhodou. S bosom mafiánskej skupiny piťovcov Jurajom „Piťom“ Ondrejčákom a podnikateľom Tomášom Rajeckým sa vraj stretli na Kube, vzdialenej tisíce kilometrov od Slovenska, neplánovane.

Týždenník PLUS 7 DNÍ sa o náhodnej dovolenke na Kube pred desiatimi rokmi pokúsil zistiť viac. Do rúk sa nám dostali ďalšie fotky z exotickej destinácie. Vidno na nich Kollára, Ondrejčáka a Rajeckého, ako oddychujú alebo si obzerajú tank vystavený na ulici. Nič nenasvedčuje, že by čas trávili spolu náhodne.

Na záberoch je okrem spomínaných mužov aj Matej Šalaga, prezývaný Gaťa, ktorý si spolu s Piťom odpykáva trest za viacero trestných činov. Na Kube bol s nimi podľa fotografií aj Marek Orlík. Jeho meno sa tiež nachádza v mafiánskych zoznamoch, no na rozdiel od piťovcov je na slobode.

Čítajte viac:

Boris, platil rundu aj Piťo? Kollár vraj netušil, že pije s mafiánom!

S politikom

Najväčším prekvapením sú však fotografie zo spoločnej večere. Vedľa Kollára totiž sedí exprimátor Prešova právnik Pavel Hagyari. Nezávislý kandidát s podporou Smeru-SD je aj na iných fotkách s piťovcami a Kollárom - spolu oddychujú na terase domu či jedia na lodi. Na jednej vidno Hagyariho a Piťa vedľa seba v nejakom podniku.

Aj Hagyari, samozrejme, v médiách poprel, že by šlo o spoločnú dovolenku strávenú v zložení Kollár, on a piťovci. Potvrdil Kollárove slová, že stretnutie so spomínanými mafiánmi bola náhoda.

V družnom rozhovore: Boris Kollár s Hagyarim.
V družnom rozhovore: Boris Kollár s Hagyarim.
Foto: PLUS 7 DNÍ

V družnom rozhovore: Boris Kollár s Hagyarim Foto: PLUS 7 DNÍ

Zaujímavé je, že ani politik, ktorý pôsobil osem rokov na poste prešovského primátora, a navyše právnik, v máji 2005 nevedel, kto je Ondrejčák a spol. a že figuruje v mafiánskych zoznamoch. Pritom o päť rokov neskôr Piťo už sedel za mrežami.

V roku 2006 sa Hagyari stal primátorom Prešova. „Áno, leteli sme spoločnosťou Air France len my traja - ja a Boris s priateľkou. Ja som mu vtedy robil právneho zástupcu. Išlo o biznis trip s kúskom dovolenky. Na Kube sme bývali u nášho priateľa, ktorý tam žije. Stretli sme tam skupinu Slovákov, ktorých som ja nepoznal. Ani pána Ondrejčáka som vtedy nepoznal,“ povedal exprimátor Prešova pre PLUS 7 DNÍ.

Ako je teda možné, že všetci menovaní spoločne večerajú alebo odpočívajú na terase, sme sa nedozvedeli. Mimochodom, Kollára s Hagyarim spája politická minulosť. V roku 2010 kandidovali na jednej kandidátke strany Únia - Strana pre Slovensko. Hagyari mal na kandidátke číslo 2, Kollár číslo 7.

Klamstvo

Podľa našich zistení však ani Kollár, ani Hagyari nehovoria pravdu a na dovolenku leteli spoločne s Piťom, Gaťom a Orlíkom. Letenky pre všetkých, teda aj pre ľudí z mafiánskych zoznamov, údajne zabezpečoval Kollár. To, že nešlo o náhodu, už tvrdil novinárom jeden zo zúčastnených - Tomáš Rajecký. Vyhlásil, že na dovolenku cestovali spolu.

„Letenky zabezpečoval pre všetkých Boris. Leteli sme do Havany, kde nám prenajal dom, on s Hagyarim bývali u známeho,“ povedal nám Rajecký.

Na Kube vo Varadere už podľa Rajeckého bývali všetci v jednom hoteli a všetok čas trávili spolu. Kollár bol v tom čase s Piťom a jeho partiou kamarát. Stretávali sa vraj aj v súkromí.

„Asi nás tam niekto odfotil. Ja som bol na Kube s priateľkou na dovolenke, oni tam boli ako skupina. Stretli sme sa. Pána Rajeckého poznám roky, oni sú priatelia. Podnikám na Slovensku dvadsaťpäť rokov, za ten čas som stretol desaťtisíce ľudí. Nepotrebujem sa schovávať, vyviňovať ani hanbiť. Fotím sa s veľa ľuďmi, každý deň,“ vysvetľoval predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár fotografie krátko po ich zverejnení. Na svojich vyhláseniach stále trvá.

O pozadí fotografií z Kuby sa s bývalým primátorom Prešova právnikom PAVLOM HAGYARIM (58) zhovárala Jana Šimíčková. Prečítajte si rozhovor v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní