Redakcia PLUS 7 DNÍ má k dispozícii nahrávku, na ktorej Štefan Hamran ešte ako šéf elitného Lynx Commanda spochybňuje ochranu, ktorú jeho útvaru bolo nariadené vykonávať.  
“Dokedy to chcú ťahať vlastne? Kým nedôjde k lúpeži v roku 2027?” - pýta sa na nahrávke Hamran.

Odpovedá mu iný človek, zrejme kolega: “To už oni musia s prokurátorom a vyšetrovateľom komunikovať. To ja neviem do riti…”

A potom to príde, Štefan Hamran reaguje: “Však doma peniaze nemá, no tak maximálne ho zbijú, no tak potom sa budú riešiť, nie…”

Je to tak, podľa Štefana Hamrana majú niekoho najskôr zbiť, aby polícia začala konať. Načo nejaká ochrana pred spáchaním zločinu a ochrana života a zdravia?  Pripomíname, že Hamran predtým, ako sa v apríli stal policajným prezidentom, dlhé roky šéfoval Útvaru osobitného určenia Policajného zboru (tzv. Lynx Commando), ktoré zasahuje proti teroristom a páchateľom najzávažnejších trestných činov. Zároveň tento útvar na príkaz policajného prezidenta alebo ním poverenej osoby poskytuje ochranu napríklad svedkom v mimoriadne závažných kauzách a ohrozeným ľuďom v nebezpečenstve. 

Štefan Hamran nepoprel, že hlas na nahrávke je jeho. V reakcii uviedol, že išlo o prípad z roku 2019, ktorý ale nešpecifikoval. “Vedenie útvaru malo výhrady voči realizácii tohto prípadu príslušníkmi špeciálnej jednotky, keďže poskytnuté operatívne informácie nezakladali opodstatnenie nasadenia príslušníkov špeciálnej jednotky. Tak ako sa predpokladalo, operatívne informácie sa nepotvrdili a k realizácii tohto prípadu nedošlo,” uviedol Hamran cez oddelenie komunikácie.

...no tak maximálne ho zbijú, no tak potom sa budú riešiť, nie…”
Štefan Hamran

Bezpečnostný analytik Juraj Zábojník zostal z nahrávky zdesený. “Každý vo svojej profesii má predstavu o vykonávaní bezpečnostných opatrení asi svoju. Takéto veci spochybňujú a doslova degradujú úroveň práce polície a celkový pohľad na ňu,” vyhlásil analytik.