Exminister a aktuálne šéf strany Most-Híd, László Sólymos za rok, keď odišiel z vládnej politiky, nelenil. Zbavil sa firmy Slomik, ktorá sa zaoberá obchodom so značkovým oblečením. Pôsobil v nej nielen sám exminister, ale aj jeho manželka Klaudia. Firma na seba strhla pozornosť v roku 2018. Sólymos totiž zabudol uviesť podiel v nej, za čo dostal od výboru pre nezlučiteľnosť funkcií mastnú pokutu. Za chybu zacvakal viac ako 8-tisíc eur.

Teraz podnik, ktorý má priemerné ročné tržby medzi 13 a 16 miliónmi eur, predal. Žeby sa obával toho, ako sa bude spoločnosti dariť cez krízu „zatvorených obchodných centier“? Sólymos hovorí, že nie.

Státisícové dividendy

„So spoločníkom tejto firmy sme sa ešte pred krízou rozhodli pre predaj tejto spoločnosti,“ hovorí, ale dôvod neuvádza.

Obchod sa zrealizoval vlani v apríli. Politik si pritom ako spoločník vyplácal každý rok štedré dividendy. Najviac v roku 2016, rovných 400-tisíc eur. Nasledujúce roky po 200-tisíc eur. Otázky o kupcovi, istom Chorváthovi, nechal Sólymos nezodpovedané.

Čo na predaji zarobil, to aj minul. Teda aspoň časť. Dlhoročný politik peniaze rád investuje do nehnuteľností. Už vlastní dom v Rusovciach, byt v centre Bratislavy, byt so záhradou v chorvátskom Sukošane aj rodinný dom v Tomášovciach. Teraz mu do port fólia pribudli dva byty s garážami v modernej rezidencii svetovo uznávanej architektky Zahy Hadidovej. Sólymos nakupoval v Sky Parku.

Finančné prostriedky, ktoré pochádzajú z podnikateľskej činnosti a sú uvedené v mojom majetkovom priznaní, sme sa rozhodli investovať do nehnuteľností a vyzerá to tak, že sme sa rozhodli správne. Či tam raz budú bývať naše dcéry, ukáže čas,“ povedal PLUS 7 DNÍ. Aké veľké sú nové byty, neprezradil.

Viac FOTO najbohatšieho exministra Sólymosa v GALÉRII >>

V 30-poschodovej budove je 700 bytov. Metráž majú už od 45 štvorcových metrov. Trojizbové s rozlohou medzi 75 a 83 štvorcovými metrami sa predávali za ceny v rozmedzí 345- a 399-tisíc.

Prečítajte si aj: