Už viac ako päť rokov si Karol Mello, svojho času považovaný za bosa hornonitrianskeho podsvetia, užíva karibské slnko v stredoamerickom Belize. Žije tam spolu so svojou manželkou, herečkou Zuzanou Marošovou, a dvoma deťmi. Zaujímavosťou je, že keď tohto muža v Belize zadržali, mal na krku zatykač pre tri vraždy. To však už v súčasnosti neplatí.

Karol Mello má totiž dnes na krku už len jedno trestné stíhanie. Na tlačovej besede o tom informoval námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky. Prezradil, že jeden z najhľadanejších mužov Slovenska je stíhaný „iba“ pre vraždu Petra Novotného, prezývaného Tiger. Ako je to možné? Týždenník PLUS 7 DNÍ sa rozhodol na Mellove kauzy pozrieť bližšie a hľadať odpoveď.

Na slobodu

Karol Mello je pre orgány činné v trestnom konaní doslova ako horúci zemiak. Každý, kto na neho siahol, sa popálil.

Všetko sa to začalo v októbri 2010 pompéznou tlačovkou o zadržaní roky hľadaného a podľa vyjadrení vtedajšieho policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka jedného z najnebezpečnejších mužov slovenského podsvetia Karola Mella. Chytili ho v susednom Poľsku a po mesiacoch naťahovania dopravili na Slovensko. Poľský súd ho vydal pre obžalobu z vraždy ženy a dieťaťa v Moste pri Bratislave.

Hneď prvý kontakt s Mellom na Slovensku bol horúci pre bratislavského sudcu. Ten spravil chybu a Mello po 21 dňoch vypochodoval zo slovenskej väzby ako ctihodný občan.

Karol Mello (vpravo) sa za život v Belize sa môže poďakovať sudcovi Stanislavovi Dutkovi (vľavo).
Zdroj: Juraj Roščák, TASR

Karol Mello (vpravo) sa za život v Belize sa môže poďakovať sudcovi Stanislavovi Dutkovi (vľavo). Foto: Juraj Roščák, TASR

Pokračovanie na ďalšej strane