Krajský súd v Banskej Bystrici zamietol odvolanie Igora Šajgala, čím potvrdil rozsudok o Šajgalovej vine v prípade nebezpečného vyhrážania a objednávky lúpežného prepadu v rodinnom dome Kubašiakovcov v Polomke. Prepad skončil brutálnou vraždou Šajgalovho spoločníka vo firmách a kedysi dávno aj rodinného priateľa, otca troch detí Jána Kubašiaka. Kubašiakov vrah Róbert Petluš na súde potvrdil, že za zločinom stojí práve Šajgal, hoci on sám to nikdy nepriznal.

Na dnešnom pojednávaní sa Šajgal pri vidine ôsmich rokov strávených vo väzení, ako to určil okresný súd, dokonca rozplakal. “Mám šesťdesiatpäť rokov, tento neprimeraný trest je pre mňa trestom smrti. Žiadam o prihliadanie na môj zdravotný stav,” hovoril so zlomeným hlasom, posledné slová bolo ledva rozumieť.

Skutočný Šajgal vystrčil rožky

Len čo predseda senátu Ján Bednár vyriekol uznesenie, ktorým Šajgala na obávaných osem rokov za mreže poslal, už v Šajgalovi vrela zlosť a drzo skákal sudcovi do reči. Obhajkyňa v snahe krotiť nehatené emócie rázne chytila Šajgala za ruku a čosi mu napäto šepkala do ucha.

Predseda Bednár jemu i verejnosti vysvetlil, že vzhľadom na veľký odstup času od spáchania zločinu - ten sa stal v roku 2006 - súd naozaj uvažoval o zmiernení trestu pre Šajgala. Ale vzhľadom k tomu, že sa pred spravodlivosťou tri roky skrýval, stotožnili sa s názorom nižšieho súdu, že Igor Šajgal si osemročný trest zaslúži.