Tip na článok

Najprv veľkí kamoši, teraz ide tvrdo proti nim: Kollár vs. oligarchovia

Vodu káže víno pije? Kollár šiel v podnikaní tvrdo za svojim, spoluprácu s oligarchami, proti ktorým teraz tvrdo vystupuje, si pochvaľoval.

Veľa ľudí sa chytalo za hlavy, keď sa multiotecko a podnikateľ Boris Kollár rozhodol kandidovať do parlamentných volieb. Nemysliteľná vec sa stala skutočnosťou, a (ne)politik Kollár je pravidelným účastníkom predvolebných diskusií ako predseda strany Sme rodina.

Kamoši

Na svojej oficiálnej facebookovej stránke Kollár uverejnil status, v ktorom ospevuje „tvrdých obchodníkov, chalanov Paťa, Čiva, Peťa a Igora...“. Pre upresnenie – ide o podnikateľov finančnej skupiny J&T Patrika Tkáča, Ivana Jakaboviča, Petra Korbačka a Igora Rattaja.

Boris Kollár s nimi kšeftoval a dúfal, že spoluprácou s finančníkmi nahnevá ďalšieho podnikateľa Mariána Kočnera.

Kollár nazýva podnikateľov familiárnymi menami. Autor: Facebook Borisa Kollára

Bohatí oligarchovia

Kollár si svoju predvolebnú agendu stavia na boji proti migrantom, kebabe do ruky a boji proti Smeru a oligarchom.

Očividne však s bohatými finančníkmi vychádzal dobre, a nikde nie je zaručené, že dobré vzťahy nepretrvávajú doteraz. Za povšimnutie stojí aj majetok Kollárových spolupracovníkov. Finančníci figurujú už roky ako majitelia mediálnych domov a televízií, nehnuteľností, nemocníc a rôznych vysokoziskových firiem. Ich majetky sa odhadujú na miliardy eur.

VIDEO Plus 7 Dní