V júni sa poslanec Jozef Pročko zaskvel bitkou v parlamente. Ľuboš Blaha ho vraj škrtil. Smerácky podpredseda povedal, že k škrteniu nedošlo, ale Pročko ho vraj provokoval. Nuž, bitkárske maniére nie sú na pôde národnej rady ničím výnimočným a kto je tam nový, nejako sa medzi kolegov zapísať predsa musí. Teraz sa Pročko dostal do konfliktu s ďalším politikom.

S europoslancom Michalom Šimečkom sa pochytil kvôli téme potraty. Šimečka, ktorý radil v zahranično-politických otázkach aj prezidentke Zuzane Čaputovej, totiž zverejnil príspevok, kde cituje Pročkovho kolegu zo strany OĽaNO Milana Kuriaka. "Väčšina potratov sa vykonáva kvôli pohodliu, kariére alebo zachovaniu krásnej postavy," píše sa v červenom pod fotografiou poslanca Kuriaka, ktorý zjavne "chráni" ženy a ide ruka v ruke s ideami Anny Záborskej. Čo s tým má Pročko? Nuž Šimečka uverejnil fotografiu Kuriaka práve s Jozefom Pročko. 

Šimečka v jednom vreci s extrémistami

Europoslanca šupol do vreca s ĽSNS a obvinil ho zo šírenia hoaxov. "Išiel som do verejného života s tým , že chcem pomáhať spravovať náš spoločný majetok spravodlivo a zveľaďovať ho. Politika je však aj špinavá a používajú sa v nej odporné metódy ako pošpiniť človeka, politický oponenti vytvárajú hoaxy, konšpirujú a používajú rôzne metódy na dehonestáciu. Toto je ukážkový prípad. Preto: Vážený pán europoslanec Šimečka. Vyzývam Vás, aby ste sa mi verejne ospravedlnili. Na šírenie svojho politického-marketingového populizmu ste zneužili fotografiu na ktorej som aj ja a de facto ste aj mne vložili do úst slová , s ktorými sa ja nestotožňujem. A verejne sa od nich dištancujem. Žiadam Vás aby ste sa mi verejne ospravedlnili, v opačnom prípade sa znižujete na špinavé metódy, ktoré používa fašistická propaganda ĽSNS," napísal Pročko. Hnevá sa, že na základe Šimečkovho postu mu nadávajú ľudia. Aj takí, ktorých si váži. Čaputovej radca si dal podľa neho nadprácu, že urobil fotografiu z videa, kde sú kolegovia spolu.

Europoslanec z Progresívneho Slovenska oponuje. Šírenie hoaxov odmieta a tvrdí, že sám často na blogoch či svojich sociálnych sieťach hoaxy vyvracia. Kolegovi z národného parlamentu odpovedal. "Teší ma, že ste sa od vyhlásenia poslanca Kuriaka dištancovali. Žiaľ, váš dištanc nemení nič na tom, že je váš stranícky kolega a vyzývali ste ľudí, aby ho volili," odpovedal Pročkovi.