Expremiér Igor Matovič (OĽANO) šiel do Moskvy riešiť svoj tajný nákup ruských vakcín Sputnik V, ktoré máme naskladnené a blíži sa dátum ich expirácie, pričom ŠUKL sa k ich použitiu nevie náležite vyjadriť pre chýbajúce dáta. Matovičovu cestu podľa ministra zahraničia Ivana Korčoka (nominant SaS) vláda neschválila. Korčok potvrdil, že sa Matovič chystá z Moskvy do Budapešti, za akým účelom minister zahraničia nevedel. Viac o ceste ministra financií do Ruska čítajte TU.

Vláda Matoviča 2.0

„Výlet“ expremiéra Matoviča je vodou na mlyn azda jeho najväčších kritikov z radov poslaneckých, a to odídenca zo strany Za ľudí a primátora Hlohovca Miroslava Kollára či mimoparlamentnej strany Hlas, rozumej odídencov zo Smeru. Pre Hlas je to námet na verklíkovanie témy o predčasných parlamentných voľbách. Hlas pred prepuknutím vládnej krízy začal zbierať hlasy za referendum, aby sme šli k volebným urnám ešte pred skončením mandátu tejto vlády.

 

„Svojvoľná cesta Igora Matoviča do Moskvy a Budapešti potvrdzuje, že Slovensko dnes nemá vládu Eduarda Hegera, ale druhú vládu Igora Matoviča,“ znie stanovisko strany Hlas, ktoré médiám poslala ich hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková. Podľa Hlasu minister financií priamo zasiahol do kompetencií ministra zahraničných vecí, ministra zdravotníctva a úplne poprel akúkoľvek autoritu nového predsedu vlády. „Igor Matovič chce naďalej vládnuť Slovensku ako sultán bez akýchkoľvek pravidiel a ďalej generovať konflikty vo vláde i v celej krajine.“

„Hlas opakuje, že situáciu na Slovensku nemôže vyriešiť fraška v podobe takzvanej rekonštrukcie vlády, do ktorej sa napokon s výnimkou Mareka Krajčího vrátia všetci jej pôvodní ministri vrátane Milana Krajniaka. Jediným skutočným riešením sú predčasné parlamentné voľby a nový silný mandát od ľudí pre budúcu vládu.“

Nebezpečný

Podľa Miroslava Kollára „je Matovič nebezpečný pre seba, pre koalíciu, pre vládu, ale hlavne pre Slovensko“.

„Jeho dnešný výlet do Moskvy je totiž nielen bezprecedentný a neakceptovateľný krok mimo mandát ministra financií, je to hlavne nezodpovedná zahranično-politická avantúra jedného urazeného ega, ktorá však už dnes ide jasne voči záujmom Slovenska,“ zverejnil svoje stanovisko Kollár na Facebooku.

FOTO kritikov Matoviča v GALÉRII

Podľa Kollára ten, kto obchádza slovenské a európske pravidlá posudzovania a autorizácie vakcín, spochybňuje spoluprácu a solidaritu a ide jasné proti záujmom občanov Slovenska.

Anketa
Prekročil podľa vás minister financií Igor Matovič cestou do Moskvy kvôli vakcínam Sputnik V svoje kompetencie?

Matovičova cesta do Moskvy má podľa neho aj vážny vnútropolitický rozmer. Vraj ňou dal facku novému premiérovi i ministrom zdravotníctva a zahraničných vecí a prekročil svoje kompetencie, čo vraj nesmie ostať bez reakcie. „Našou reakciou bude, že okrem boja s chobotnicou korupcie a mafie, budeme musieť zvládnuť aj boj s nebezpečným antisystémovým populizmom,“ dodal Matovičov Kritik Kollár.