Vo väzniciach a ústavoch na výkon väzby sa rovnako ako v iných zariadeniach, kde sa zdržiava množstvo ľudí, šíri zákerný vírus relatívne ľahko. A ľudia v kolúznej, teda najprísnejšej väzbe nemajú veľkú možnosť pomôcť si vysokými dávkami vitamímov, či odporúčanými doplnkovými liekmi. Ukázalo sa, že sa nemusia dostať ani k štandardnej liečbe. Len nedávno zomrel vo väzbe advokát Ľubomír Krivočenko. Nezohnali pre neho pľúcnu ventiláciu, a tak nemal žiadnu šancu na záchranu. 

Najnovšie sa vo väzbe nakazil aj boháč Zoroslav Kollár. Za mrežami je od októbra minulého roka. Počas akcie Víchrica ho zatkli spolu so sudcami Davidom Lindtnerom a Jarmilou Urbancovou. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Vypovedá proti nemu kajúcnik Vladimír Sklenka.

Špecializovaný trestný súd začiatkom marca rozhodol o prepustení Kollára z väzby. Rozhodnutie však nie je právoplatné, prokurátor podal proti nemu sťažnosť. Navyše, možnosť dostať sa na slobodu sa pre Kollára významne znížila po novom obvinení. Hovorí sa v ňom, že vedeniu SIS poslal štyridsaťtisícový úplatok za to, aby tajná služba prestala monitorovať jeho aktivity. Vo svojom kaštieli v Tonkovciach vraj peniaze v zalepenej obálke odovzdal Ľudovítovi Makóovi a ten ich ďalej odovzdal námestníkovi SIS Borisovi Beňovi. 

Kollár tieto tvrdenia popiera.

Ochorenie Covid 19 sa u Zoroslava Kollára prejavilo po výsluchu súvisiacom s posledným obvinením. Nakaziť sa tak mohol nielen Kollárov advokát, ale aj vyšetrovatelia NAKA a ďalší policajti, ktorí s ním prišli do kontaktu či už počas prevozu z väzby alebo priamo pri úkone.